Wycieczki rowerowe

2023-04-16 Wycieczka rowerowa Wokół Jeziora Narie

Klub Turystyki Rowerowej 4R przy PTTK zaprasza członków na wycieczkę rowerową "Wokół Jez. Narie" w dniu 16 kwietnia 2023  r. (niedziela).

Zbiórka uczestników z rowerami przed dworcem kolejowym w Morągu w dniu 16.04.2023 (niedziela) o godz. 9:00.

Udział w wycieczce rowerowej jest bezpłatny. Dojazd do miejsca zbiórki i powrót we własnym zakresie. Możliwość dojazdu pociągiem z Olsztyna godz. 8:04 oraz powrotu z Morąga pociągiem godz. 17:31.

Czytaj więcej...

2022-07-02 Wycieczka rowerowa Wrota Warmii

Klub Turystyki Rowerowej 4R przy PTTK zaprasza członków klubu i PTTK do udziału w wycieczce rowerowej "Wrota Warmii" w dniu 02 lipca 2022  r. (sobota).

Trasa: Bartąg– Ruś - Ustrych - Parking Chaberkowo – Butryny – Bałdy – Wrota Warmii – Butryny Zazdrość – Tęczowy Las
Dystans ok. 42 km

Zbiórka w dniu 02 lipca 2022 o godz. 09:45 na parkingu przy BIEDRONCE ul. Bartąska 1 os. Jaroty w Olsztynie. Udział w wycieczce rowerowej jest bezpłatny.
 
Członkowie PTTK, którzy w terminie do dnia 20 czerwca 2022 prześlą zgłoszenie na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., otrzymają potwierdzenie i wezmą udział w wycieczce rowerowej otrzymają bezpłatny poczęstunek (ilość ograniczona).
W zgłoszeniu podajemy: Imię i Nazwisko oraz wycieczka Wrota Warmii 2022.

Wycieczkę poprowadzą kol. Piotr Stecki (przewodnik PTTK)  i kol. Łukasz Łośko.

Po dotarciu uczestników wycieczki do Bałd, planowany jest poczęstunek ufundowany przez Urząd Gminy Purda. Powrót do Olsztyna planowany jest ok. godz. 15. Wycieczka wiedzie drogami leśnymi i polnymi, ścieżkami rowerowymi oraz szosami o małym natężeniu ruchu. Zalecana jazda na rowerach ATB, crossowych oraz górskich. Trasa biegnie zróżnicowanymi ścieżkami puszczy Napiwodzko- Ramuckiej.

Co zobaczymy: odwiedzimy miejsce gdzie znajdują się Wrota Warmii. Uczestnicy wycieczki rowerowej będą mogli otrzymać poczęstunek ufundowany przez Urząd Gminy Purda. Grupa weźmie udział w XV Kiermasie Warmińskim w Bałdach organizowanym przez Urząd Gminy w Purdzie. Każdy będzie mógł przenieść się w czasie do 1712 roku i obejrzeć inscenizację powitania biskupa Teodora Potockiego przez wszystkie stany warmińskie z udziałem lokalnych aktorów.

Podczas wycieczki dowiemy się: Co oznaczają nazwy Chabrowo, Chabrówko lub Chaberkowo oraz gdzie znajdują się Wrota Warmii? Do „Wrót Warmii” którymi, według podań, biskupi warmińscy wkraczali na teren „Świętej Warmii”.

Podczas wycieczki obowiązuje regulamin Rajdów Rowerowych Klubu Turystyki Rowerowej 4R. Osoby w wieku poniżej 18 lat mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów. Uczestnicy przyjeżdżają sprawnymi rowerami. Zabezpieczenie rowerów należy do właściciela roweru.

Zabieramy ze sobą: zapasową dętkę i klucze, prowiant i picie oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych.

Warto zabrać również słoneczną pogodę i dobry humor-:)

W PROGRAMIE:
Msza święta koncelebrowana w kościele w Butrynach.
Uroczyste ODSŁANIANIE GŁAZÓW pamiątkowych na Trakcie Biskupim.
Kostiumowa INSCENIZACJA powitania biskupa Michała Stefana Radziejowskiego na granicy Warmii przez stany warmińskie. Wystąpią aktorzy Teatru im. Jaracza w Olsztynie, amatorzy i statyści.
 

2022-07-23 Wycieczka rowerowa wzdłuż Kanału Elbląskiego i Iławskiego

Klub Turystyki Rowerowej 4R zaprasza członków klubu i PTTK do udziału w wycieczce rowerowej wzdłuż Kanału Elbląskiego i Iławskiego planowanej w dniach 23.07.2022.

Udział w wycieczce jest bezpłatny. Wycieczka ścieżkami rowerowymi, drogami szutrowymi i publicznymi. Każdy wiezie ze sobą swoje rzeczy. Wyżywienie i napoje we własnym zakresie.

Zapisy na wycieczkę rowerową na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do dnia 10 lipca 2022.
W zgłoszeniu podajemy: Imię i Nazwisko oraz wycieczka wzdłuż Kanału Elbląskiego i Iławskiego 23.07.2022.

Zbiórka uczestników w Ostródzie na parkingu samochodowym przy dworcu PKP o godz.9:30.
Zakończenie wycieczki planowany jest w Ostródzie na parkingu samochodowym przy dworcu PKP ok. godz. 15:30.

W programie:
- nieczynny stary most kolejowy Czarny Róg, który rozdziela Jezioro Drwęckie,
- początek Kanału Elbląskiego,
- śluzę Zielonka w miejscowości Lubień,
- śluza Miłomłyn i wyspa w mieście Miłomłyn z różnicę poziomów wód.
- kanał Iławski do jeziora Karnickiego, które ma dwa poziomy wody z różnicą 3m.
- zamek Karnity
- śluza Ostróda łączącą Jezioro Pauzeńskie z Jeziorem Drwęckim.

Kierownik wycieczki: Jerzy Ewertowski
Zastępca kierownika: Marian Ewertowski

Termin wycieczki może ulec zmianie w zależności od obowiązujących obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych związanych z epidemią COVID-19.

Podczas wycieczek obowiązuje Regulamin Rajdów Rowerowych Klubu Turystyki Rowerowej 4R przy PTTK Olsztyn oraz zalecenia dotyczące COVID-19. Członkowie PTTK są ubezpieczeni od NNW.

2022-05-21-22 Wycieczka rowerowa Lidzbark Warmiński i okolice

Klub Turystyki Rowerowej 4R zaprasza członków klubu i PTTK do udziału w wycieczce rowerowej Lidzbark Warmiński i okolice planowanej w dniach 21-22.05.2022.

Program:
21.05.2022 (sobota)
godz. 9:45 zbiórka na parkingu Hoteliku Warmia w Lidzbarku Warmińskim przy ul. Konstytucji 3 Maja 22
godz. 10:00 wyjazd rowerami na trasę: Lidzbark Warmiński- Krosno-Orneta (możliwość rezerwacji obiadu w Hotelu Pruskim) - Wolnica -Lidzbark Warmiński. Dystans około 80 km.

Trasa wiedzie " Kolejowym Szlakiem" Green Velo i obejmuje "Fortyfikacje Trójkąta Lidzbarskiego".
Powrót ok. godz. 18. Wieczór integracyjny – na lidzbarskiej starówce. Nocleg w Hoteliku Warmia.

22.05.2022 (niedziela)
godz. 10:00 wyjazd rowerami na trasę: Lidzbark Warmiński -Tężnie Lidzbark Warmiński -Jarandowo- Kierz (leśne Jezioro Makulin)- Suryty –Blanki (ewentualnie obiad w  "Knajpucha")- Jezioro Blanki- Kłębowo - Jezioro Kłębowo -Lidzbark Warmiński Tężnie. Dystans ok. 40 km.
Na trasie zobaczymy Tężnie i gotycki kościół w Blankach z nowo odkrytą polichromią.
Zakończenie ok. godz. 17:00.

Zapisy na wycieczkę rowerową na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i wpłaty wpisowego zakwalifikowanych osób w terminie do dnia 09 maja 2022.
W zgłoszeniu podajemy: Imię i Nazwisko oraz wycieczka Lidzbark Warmiński 21-22.05.2022.

Kierownik wycieczki - Elżbieta Szafrańska

Dojazd do Lidzbarka Warmińskiego i wyżywienie we własnym zakresie. Koszt noclegu: pokój 2-osobowy 100 zł, 3-osobowy 120 zł.
Wpłata wpisowego gotówką 50 zł (rezerwacja noclegu w pokoju 2-osobowym) lub 40 zł (rezerwacja noclegu w pokoju 3-osobowym) u skarbnika Klubu 4R po otrzymaniu zwrotnego potwierdzenia wpisania na listę uczestników.
Ze względów organizacyjnych Ilość miejsc jest ograniczona. Decyzję o zakwalifikowaniu do udziału w wycieczce podejmuje organizator wycieczki.

Wycieczka ścieżkami rowerowymi, drogami szutrowymi i publicznymi. Każdy wiezie ze sobą swoje rzeczy. Wyżywienie we własnym zakresie.
Za dodatkowe koszty każdy ponosi opłatę za siebie. Nie pobieramy kosztów organizacyjnych. Wpłacone wpisowe zostanie rozliczone po zakończeniu wycieczki.
Ponieważ rezerwujemy nocleg, trzeba się liczyć z utratą wpisowego w przypadku rezygnacji i nie znalezienia innego członka PTTK na to miejsce.

Termin wycieczki może ulec zmianie w zależności od obowiązujących obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych związanych z epidemią COVID-19.

2022-08-13-18 Wycieczka rowerowa ze spływem po Czarnej Hańczy

Klub Turystyki rowerowej 4R zaprasza członków PTTK do udziału w wycieczce rowerowej ze spływem kajakowym po Czarnej Hańczy i Kanale Augustowskim.

Termin wycieczki: 13-18.08.2022
Trasa kajakowa: dwa spływy kajakowe Czarną Hańczą i Kanałem Augustowskim (Wigry-Sarnetki /20 km i Ołówek- Mikaszówka /16 km)
Trasa rowerowa: szlakiem Green Velo i drogami szutrowymi, ścieżkami rowerowymi i drogami publicznymi ok. 50 km dziennie
W programie zwiedzanie ciekawych miejsc: Dworek Miłosza, Żegar, Sztabinki, trójstyk granic (w zależności od sytuacji), Rezerwat Ostoja Bobrów.

Zapisy na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub SMS tel. 603646365 do dnia 30-03-2022. W zgłoszeniu podajemy: Imię i Nazwisko oraz wycieczka Czarna Hańcza

Wpłaty wpisowego 450 zł (koszt rezerwacji 6 noclegów i 2 spływów) po otrzymaniu zwrotnego potwierdzenia wpisania na listę uczestników. Ze względów organizacyjnych Ilość miejsc jest ograniczona. Decyzję o zakwalifikowaniu do udziału w wycieczce podejmuje organizator wycieczki.

Kierownik wycieczki: Dariusz Stecki

Dojazd do miejsca rozpoczęcia wycieczki własnym transportem (ok. 240 km od Olsztyna).
Każdy wiezie ze sobą swoje rzeczy.
Wyżywienie we własnym zakresie - istnieje możliwość rezerwacji śniadania w cenie 24 zł/os. oraz obiad w cenie 42 zł/os. (2 dania plus deser).
Planujemy rezerwację nocleg w domkach 5-os. (dwa pokoje 3-os. i 2-os.) z aneksem kuchennym i łazienką.
Nie pobieramy kosztów organizacyjnych. W pobliżu noclegu plaża z dużym pomostem, ograniczającym bezpieczne miejsce do kąpieli, drugi mniejszy pomost z przeznaczeniem do łowienia ryb.

Na miejscu w budynku recepcji jest bar z przekąskami ciepłymi i zimnymi, napoje, lody, piwo ( butelkowe i z beczki). Parking bez dodatkowej opłaty.

2022-04-30- 05-03 Wycieczka rowerowa 4R do Sorkwit ze spływem kajakowym

Klub Turystyki rowerowej 4R zaprasza członków PTTK do udziału w wycieczce rowerowej połączonej ze spływem kajakowym do Sorkwit.

Termin wycieczki: 30.04-03.05.2022
Trasa: Olsztyn-Sorkwity-Olsztyn

Program:
30.04.2022 - wyjazd zorganizowany rowerami z Olsztyna do Sorkwity ok. 55 km
01.05.2022 - spływ kajakowy, po powrocie obiad, wieczorem ognisko (kiełbaski we własnym zakresie)
02.05.2022 - zwiedzanie okolic rowerem, obiad, wieczorem ognisko (kiełbaski we własnym zakresie)
03.05.2022 - powrót zorganizowany Sorkwity – Dźwierzuty - Klebark Wielki- Szczęsne –Olsztyn ok. 75 km

Zapisy na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 30.03.2022.
W zgłoszeniu podajemy: Imię i Nazwisko oraz wycieczka do Sorkwit ze spływem kajakowym 30.04-03.05.2022.


Kierownik wycieczki: Andrzej Łapiński
Zastępca kierownika Łukasz Łośko

Koszt jednego ogniska wynosi 50 zł podzielony na uczestników
Jest możliwości zamówienia śniadania we własnym zakresie. Napoje we własnym zakresie. W drodze prowiant należy zorganizować we własnym zakresie.

Wpłata wpisowego gotówką 230 zł (obejmuje koszt rezerwacji trzech noclegów, za kajak, trzech obiadów) u skarbnika Klubu 4R po otrzymaniu zwrotnego potwierdzenia wpisania na listę uczestników.
Ze względów organizacyjnych Ilość miejsc jest ograniczona. Decyzję o zakwalifikowaniu do udziału w wycieczce podejmuje organizator wycieczki.

Wycieczka ścieżkami rowerowymi, drogami szutrowymi i publicznymi. Każdy wiezie ze sobą swoje rzeczy. Wyżywienie poza obiadami we własnym zakresie.
Za dodatkowe koszty każdy ponosi opłatę za siebie. Nie pobieramy kosztów organizacyjnych. Wpłacone wpisowe zostanie rozliczone po zakończeniu wycieczki.
Ponieważ rezerwujemy noclegi, kajak i obiady zaliczkowo, trzeba się liczyć z utratą wpisowego w przypadku rezygnacji i nie znalezienia innego członka PTTK na to miejsce.

Termin wycieczki może ulec zmianie w zależności od obowiązujących obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych związanych z epidemią COVID-19.

2022-04-23-24 Wycieczka rowerowa Olsztyn - Orneta - Olsztyn

Klub Turystyki rowerowej 4R zaprasza członków PTTK do udziału w wycieczce rowerowej z Olsztyna do Ornety (2-dniowa).


Termin: 23-24.04.2022 (sb.-nd.)

Trasa: Olsztyn-Dobre Miasto-Orneta- Miłakowo-Olsztyn

23.04.2022 - wyjazd zorganizowany rowerami z Olsztyna do Ornety przez Dobre Miasto (ok. 60 km) z noclegiem w Ornecie

24.04.2022 - wyjazd zorganizowany rowerami z Ornety do Olsztyn przez Miłakowo (ok. 60 km)
 

W programie:
- ognisko (prowiant we własnym zakresie),
- zwiedzanie sanktuarium w Krośnie,
- kapliczka Świętego Jerzego (Ornecka Legenda),
- bunkier z czasów II wojny światowej,
- byłe lotnisko wojskowe w Ornecie,
- zwiedzanie Straży Pożarnej w Ornecie,
- Jezioro Mieczowe (legenda),
- przejazd ulicami Ornety z krótkim opowiadaniem.

Kierownik wycieczki - Damian Stachura
Zastępca kierownika -Ryszard Biadoń

Zapisy na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 28.02.2022.
W zgłoszeniu podajemy: Imię i Nazwisko, email lub telefon do kontaktu oraz wycieczka do Ornety 23-24.04.2022.

Wpłata wpisowego gotówką 70 zł (obejmuje koszt jednego noclegu w pokoju 2-osobowym) u skarbnika Klubu 4R po otrzymaniu zwrotnego potwierdzenia wpisania na listę uczestników.
Ze względów organizacyjnych Ilość miejsc jest ograniczona (16 miejsc). Decyzję o zakwalifikowaniu do udziału w wycieczce podejmuje organizator wycieczki.

Wycieczka ścieżkami rowerowymi, drogami szutrowymi i publicznymi. Każdy wiezie ze sobą swoje rzeczy. Wyżywienie we własnym zakresie.
Za dodatkowe koszty każdy ponosi opłatę za siebie. Nie pobieramy kosztów organizacyjnych. Wpłacone wpisowe zostanie rozliczone po zakończeniu wycieczki.
Ponieważ rezerwujemy nocleg, trzeba się liczyć z utratą wpisowego w przypadku rezygnacji i nie znalezienia innego członka PTTK na to miejsce.

Termin wycieczki może ulec zmianie w zależności od obowiązujących obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych związanych z epidemią COVID-19.

2022-06-15-19 Wycieczka rowerowa "Powitanie lata w Krynicy Morskiej"

Klub Turystyki rowerowej 4R zaprasza członków PTTK do udziału w wycieczce rowerowej z Olsztyna do Elbląga pt. "Powitanie lata w Krynicy Morskiej". Trasa częściowo szlakiem rowerowym Green Velo.

Termin: środa -niedziela, 15.06 - 19.06.2022

Trasa: Olsztyn-Lidzbark Warmiński-Pieniężno-Frombork-Tolkmicko-Krynica Morska-Tolkmicko-Elbląg-powrót PKP do Olsztyna.

Noclegi: 1x ok. Lidzbarka Warmińskiego, 1x ok. Pieniężna, 2x Krynica Morska
Przeprawa tramwajem wodnym Tolkmicko-Krynica-Tolkmicko.
Wyżywienie i przewóz bagażu we własnym zakresie. Na trasie nie zabraknie możliwości zjedzenia ciepłego posiłku.
Ilość kilometrów rowerem: ok. 60+60+80+50+40 km.  (50 km opcjonalne, może być zamienione na "rest day")

Zapisy na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub SMS tel. 603646365 do dnia 15-02-2022.
W zgłoszeniu podajemy: Imię i Nazwisko, numer legitymacji PTTK, email lub telefon do kontaktu, wycieczka Powitanie lata w Krynicy Morskiej oraz opcjonalnie - proszę o rezerwację śniadań.

Wpłaty wpisowego 500 zł (koszt 4 noclegi i tramwaj wodny) po otrzymaniu zwrotnego e-mail oznacza potwierdzenie wpisania na listę uczestników.
 
Ze względów organizacyjnych ilość miejsc jest ograniczona. Decyzję o zakwalifikowaniu do udziału w wycieczce podejmuje organizator wycieczki.


Planujemy rezerwację noclegów w kwaterach prywatnych o standardzie turystycznym. Nie pobieramy kosztów organizacyjnych. Wpłacone wpisowe zostanie rozliczone po zakończeniu wycieczki.
Ponieważ rezerwujemy noclegi i tramwaj wodny zaliczkowo, trzeba się liczyć z utratą wpisowego w przypadku rezygnacji i nie znalezienia innego członka PTTK na to miejsce.

Termin wycieczki może ulec zmianie w zależności od obowiązujących obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych związanych z epidemią COVID-19.

2021-06-13 Przewodnicka wycieczka kolejowo- rowerowa

Przewodnicka wycieczka kolejowo- rowerowa 13.06.2021
 
Koło Przewodników zaprasza na kolejną wycieczkę kolejowo- rowerową w okolice Kętrzyna i Rynu.
 Odwiedzimy miejsca związane z przebiegiem dawnej linii wąskotorowej pomiędzy Mrągowem, Kętrzynem a Rynem. Zagłębimy się w historię starych rodów pruskich, zobaczymy fortyfikacje średniowieczne i te z XX w.
Harmonogram 13.06.2021:
  - 8.25 spotkanie na Dworcu Głównym w Olsztynie
  - 8.45- 10.09 przejazd koleją i przewóz rowerów na trasie do Kętrzyna
  - 10.09- 17.58 przejazd rowerem na wyznaczonej trasie
  -17.58- 19.37 przejazd koleją i przewóz rowerów ze Sterławek Wielkich do Olsztyna( powrót)
 
Trasa przejazdu rowerowego: Kętrzyn- Nowa Wieś Kętrzyńska- Sławkowo- Nakomiady- Salpik- Knis- Ryn- Stara Rudówka- Tros- Jeziorko- Sterławki Wielkie
Długość trasy- ok 43km (średni poziom trudności)
Koszt wyprawy wynosi 60 zł i obejmuje ceny biletów kolejowych na przejazd uczestnika z rowerem z Olsztyna do Kętrzyna i powrót ze Sterławek Wielkich do Olsztyna,
Zapraszamy przewodników oraz czekających na egzamin przewodnicki w Elblągu i Olsztynie.
W razie pytań: Mariusz Moritz 694 275 609
Zapisy i wpłaty na wycieczkę w Miejskiej Informacji Turystycznej w Olsztynie do piątku 04.06.2021
 
              Wycieczkę poprowadzi  Justyna Koleśnik
 
                ZAPRASZAMY

2021-05-22 Przewodnicka wycieczka kolejowo- rowerowa po Oberlandzie

Wycieczka kolejowo - rowerowa Morąg- Ostróda.
 
Zapraszamy przewodników i czekających na egzamin przewodnicki do uczestnictwa w jednodniowej wyprawie rowerowej na trasie z Morąga do Ostródy(ok 40km). Dojazd do startu w Morągu i powrót z Ostródy- koleją.
    
Harmonogram (sobota 22.05.21):
 godz.7.25- zbiórka na dworcu głównym w Olsztynie
         7.45- wyjazd koleją do Morąga, przewóz rowerów
         8.30- 17.23- przejazd zaplanowanej trasy rowerowej z Morąga do Ostródy
         17.23- 18.05- powrót koleją z Ostródy do Olsztyna, przewóz rowerów, zakończenie
Prowadzący: Mariusz Moritz i Andrzej Bobrowicz.
 
Zgłoszenia na wycieczkę do 14.05.21 mailowo lub telefonicznie: Mariusz Moritz 694275609, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Koszt uczestnictwa- 40zł płatny w dniu wycieczki u prowadzących.

Trasa wyprawy rowerowej biegnie wzdłuż nieczynnej i rozebranej linii kolejowej z Morąga przez Miłomłyn do Ostródy(budowa XlX i XXw). Przejedziemy przez miejscowości: Kudypy, Wenecję, Słonecznik, Tardę, Miłomłyn, Lubień. Zobaczymy trójstyk kanałowy( Kanał Elbląski), śluzy:Miłomłyn i Zieloną. Przejedziemy po dwóch groblach usypanych przez jeziora, posłuchamy oberlandzkich opowieści...

 
                                               do zobaczenia
                                               Mariusz Moritz

2019-06-08 Wycieczka rowerowa

Koło Przewodników zaprasza 8.06.2019 na wycieczkę rowerową "Kraina Rzeki Pasłęki".

Wyjazd pociągiem ze stacji Olsztyn Główny godz. 9.11 do stacji Gamerki Wielkie 9.38. Trasa wycieczki: Pelnik, Nowy Most, Łęguty, Grazymy, Wynki, Łukta, Florczaki, Żabi Róg, Gubity, Kozia Góra. Długość trasy ok. 40km. Powrót ze stacji Kozia Góra o godz.16.17 do Olsztyna Głównego 16.51. Uczestnicy kupują bilety PKP indywidualnie. Wycieczkę poprowadzi przewodnik Jerzy Popiołek.

2018-05-20 Wycieczka rowerowa Tropami sterowców

Klub Turystyki Rowerowej 4R przy PTTK zaprasza rowerzystów na wycieczkę rowerową Olsztyn. Aktywnie! Rower Podmiejski "Tropami sterowców"
Zbiórka uczestników z rowerami przy fontannie obok Strego Ratusza na olsztyńskiej starówce w dniu 20-05-2018 (niedziela) o godz. 9:45.
Wycieczka rowerowa dla rodzin z dziećmi i nie tylko.
Wycieczka rowerowa w ramach IX edycji Olsztyn. Aktywnie! - dyscyplina Rower Podmiejski. Rajd dofinansowany przez Urząd Miasta Olsztyna.
Udział w wycieczce rowerowej jest bezpłatny. Zapisy w dniu wycieczki rowerowej przed startem.
Trasa: Stare miasto – Wojska Polskiego – Radiowa – Las Miejski – Zaklęty zamek – zaginiona osada – lotnisko sterowców – Olsztyn od al. Wojska Polskiego ok. 10 km (w obie strony).
Podczas wycieczki zobaczymy miejsce po grodzisku, miejsce po wymarłej osadzie Sądyty, bazę pierwszowojennych sterowców.

2018-05-13 Olsztyn. Aktywnie! Rajd Rowerowy Zaawansowany "Frisbee na rowerze"

Klub Turystyki Rowerowej 4R przy PTTK zaprasza na wycieczkę rowerową Olsztyn. Aktywnie! Rajdy Rowerowe Zaawansowane "Frisbee na rowerze" w dniu 13 maja 2018  r. (niedziela).

Wycieczka rowerowa w ramach dyscypliny Rower Podmiejski w ramach IX edycji Olsztyn. Aktywnie! Rajd dofinansowany przez Urząd Miasta Olsztyna. Udział w wycieczce rowerowej jest bezpłatny. Zapisy w dniu wycieczki rowerowej przed startem.

Trasa: Stare miasto – ścieżka rowerowa Park Centralny – Łynostrada – Obrońców Tobruku – Sielska – Plaża Miejska – Harcerska Stanica Wodna Bryza – Bałtycka – Gutkowo ok. 27 km (w obie strony).

Zbiórka uczestników z rowerami przy fontannie obok Strego Ratusza na olsztyńskiej starówce w dniu 13-05-2018 o godz. 9:45.
Wycieczkę poprowadzą kol. Robert Niewiński i kol. Piotr Stecki.

więcej informacji - http://www.4r.olsztyn.pl/rajdy-i-wycieczki/427-1-olsztyn-aktywnie-frisbee-na-rowerze-13052018.html

2018-05-20 Przewodnicka wycieczka rowerowa

                                                        

KOMTURIA PASŁĘCKA

Termin: niedziela, 20 maja 2018 r.

Zbiórka na dworcu głównym PKP o godz. 7.30

 

7.47 – 8.47 przejazd pociągiem i przewóz roweru na trasie

  Olsztyn Główny – Małdyty         

                     

8.47 – 18.58 przejażdżka na trasie:

  • Sambród – kościół zamiast pałacu
  • Zielonka Pasłęcka – obraz Jezusa Tarnorudzkiego
  • Kwitajny majątek Marion Doenhoff
  • Kruki Pasłęckie – rezerwat Dęby w Krukach Pasłęckich
  • Rogajny manewry cesarza Wilhelma II
  • Pasłęk – mniej znane atrakcje turystyczne miasta
  • Weklice gocka księżniczka, wodospad na Kowalewce
  • Pilona – dom podcieniowy Jacoba Kliwera

Długość trasy – 50 km

18.58 – 20.36 przejazd pociągiem i przewóz roweru na trasie

Komorowo Żuławskie – Olsztyn Główny

CENA – 50 zł, członkowie Koła Przewodników – 40 zł

ZAPISY DO 15 MAJA 2018

Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK w Olsztynie, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cena obejmuje przejazd pociągiem i przewóz roweru na trasach

Olsztyn Główny – Małdyty i Komorowo Żuławskie – Olsztyn Główny

Wycieczkę poprowadzi przewodnik PTTK – Andrzej Bobrowicz

2018-05-06 2 Olsztyn. Aktywnie! Rower podmiejski

Klub Turystyki Rowerowej 4R przy PTTK zaprasza na wycieczkę rowerową Olsztyn. Aktywnie! Rower Podmiejski "Ptaszarnia - ptaki, ptaszki i nie tylko ... " w dniu 06 maja 2018  r. (niedziela).

Wycieczka rowerowa w ramach dyscypliny Rower Podmiejski w ramach IX edycji Olsztyn. Aktywnie! Rajd dofinansowany przez Urząd Miasta Olsztyna. Udział w wycieczce rowerowej jest bezpłatny. Zapisy w dniu wycieczki rowerowej przed startem.

Trasa: Stare miasto – Wojska Polskiego – Rataja – las – Ptaszarnia – Jagiellońska – Olsztyn ok. 10 km (w obie strony).

Zbiórka uczestników z rowerami przy fontannie obok Strego Ratusza na olsztyńskiej starówce w dniu 06-05-2018 o godz. 9:45.

Wycieczkę poprowadzą kol. Tomasz Sowiński i kol. Beata Akinis-Sowińska.

więcej informacji - http://www.4r.olsztyn.pl/rajdy-i-wycieczki/420-2-olsztyn-aktywnie-ptaszarnia-ptaki-ptaszki-i-nie-tylko-06052018.html

2018-05-01 Wycieczka rowerowa Tropami tajemnic poligonu Stablack i Herkusa Monte

Klub Turystyki Rowerowej 4R przy PTTK zaprasza rowerzystów na wycieczkę rowerową zaawansowaną "Tropami tajemnic poligonu Stablack i Herkusa Monte" w dniu 01 maja 2018  r. (wtorek).

Udział w wycieczce rowerowej jest bezpłatny. Podczas wycieczki obowiązuje regulamin Rajdów Rowerowych Klubu Turystyki Rowerowej 4R.

Zapisy na wycieczkę rowerową w terminie do dnia 24 kwietnia 2018. Udział w wycieczce po zgłoszeniu chęci uczestnictwa email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Osoby deklarujące chęć skorzystania z transportu zorganizowanego powinny uzgodnić możliwość skorzystania tel. 603646365.

W zgłoszeniu podajemy: Nazwę i datę imprezy, Nazwisko i imię, numer telefonu komórkowego do kontaktu oraz członkowie PTTK wpisują nr legitymacji.

Trasa: Górowo Ił. – Dzikowo – Biała leśniczówka – Orsy – Pareżki – Kamińsk – Górowo

Dystans ok. 34 km.

Wycieczkę poprowadzą znany regionalista kol. Tomasz Sowiński i licencjonowany przewodnik PTTK kol. Piotr Stecki.

Zbiórka zapisanych uczestników korzystających z transportu zorganizowanego w dniu 01-05-2018 o godz. 7:30 przy CEiK

więcej informacji - http://www.4r.olsztyn.pl/rajdy-i-wycieczki/418-tropami-tajemnic-poligonu-stablack-i-herkusa-monte-01052018.html

2018-04-22 Olsztyn. Aktywnie! - Rower Podmiejski Zwierzyniec Warmiński

Klub Turystyki Rowerowej 4R przy PTTK zaprasza na wycieczkę rowerową Olsztyn. Aktywnie! Rower Podmiejski "Zwierzyniec Warmiński" w dniu 22 kwietnia 2018  r. (niedziela).

Wycieczka rowerowa w ramach dyscypliny Rower Podmiejski w ramach IX edycji Olsztyn. Aktywnie! Rajd dofinansowany przez Urząd Miasta Olsztyna. Udział w wycieczce rowerowej jest bezpłatny. Zapisy w dniu wycieczki rowerowej przed startem.

Trasa: Stare miasto – Wojska Polskiego – Rataja – pętla 109 – Wiosenna (las) – Zalbki – Nikielkowo – Zwierzyniec – Zielona Górka – Olsztyn ok. 17 km (w obie strony).

Zbiórka uczestników z rowerami przy fontannie obok Strego Ratusza na olsztyńskiej starówce w dniu 22-04-2018 o godz. 9:45.

Wycieczkę poprowadzą kol. Tomasz Sowiński i kol. Beata Akinis-Sowińska.

więcej informacji - http://www.4r.olsztyn.pl/rajdy-i-wycieczki/419-1-olsztyn-aktywnie-rower-podmiejski-zwierzyniec-warmiski-22042018.html

2018-04-15 Żuławskie domy podcieniowe

 Termin: niedziela, 15 kwietnia 2018 r.

Zbiórka na dworcu głównym PKP o godz. 7.30

7.47 – 9.52 → przejazd pociągiem i przewóz roweru na trasie

Olsztyn Główny – Malbork

9.52 – 18.06 → przejażdżka na trasie:

Marynowy – domy podcieniowe Petera Loewena

Tuja – kościół św. Jakuba

Orłowo – dom podcieniowy Petera Loewena

Jeziernik – dom podcieniowy Wilhelma Claessena

Nowy Staw – Galeria Żuławska, kolegiata św. Mateusza

Stogi – największy cmentarz mennonicki w Polsce

Długość trasy – 55 km

18.06 – 20.36 → przejazd pociągiem i przewóz roweru na trasie

Stogi Malborskie – Olsztyn Główny

CENA – 62, 00 zł

Cena obejmuje przejazd pociągiem i przewóz roweru na trasach

Olsztyn Główny – Malbork i Stogi – Olsztyn Główny

Wycieczkę poprowadzi przewodnik PTTK – Andrzej Bobrowicz

tel. 518 833 488, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapisy

1. droga elektroniczną:
http://www.mazury.pttk.pl/zapisy-online.html?view=event&controller=event&id=111
2. w biurze Oddziału Warmińsko – Mazurskiego PTTK w godz. 12.00 – 16.00 od pn. do pt. do 09.04.2018 r. 
Wpisowe można również wpłacać na konto :
Kredyt Bank: 19 1500 1562 1215 6004 7189 0000

 Serdecznie zapraszamy !
 Zarząd Koła Przewodników

 

2018-05-26-27 IV Rajd Rowerowy Szlakami Warmii i Mazur

Klub Turystyki Rowerowej 4R zaprasza rowerzystów na wycieczkę kajakowo- rowerową pt. IV RAJD ROWEROWY SZLAKAMI WARMII I MAZUR oraz Szlakiem miast Cittaslow do Lidzbarka Welskiego, który odbędzie się w dniach 26-27 maja 2018 r. (sobota-niedziela).
Trasa kajakowo- rowerowa Lidzbark Welski i okolice.

Wycieczka rowerowa w ramach programu współpracy międzynarodowej. Podczas wycieczek obowiązuje Regulamin Rajdów Rowerowych Klubu Turystyki Rowerowej 4R.
Zapisy na wycieczkę rowerową na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i wpłata wpisowego na konto Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK w Olsztynie w terminie do dnia 18 kwietnia 2018 (środa).
Informacje dodatkowe tel. 603646365 lub email. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, adres email i telefon do kontaktu oraz członkowie nr legitymacji PTTK. Dodatkowo proszę o przekazanie informacji o dokonaniu przelewu.

Więcej informacji >>http://www.4r.olsztyn.pl/rajdy-i-wycieczki/404-iv-rajd-rowerowy-szlakami-warmii-i-mazur-26-27052018.html

2018-03-25 "Z palmą na rowerze"

 
Klub Turystyki Rowerowej 4R przy PTTK zaprasza członków na wycieczkę rowerową "Z Palmą na rowerze" w dniu 25 marca 2018  r. (niedziela). 
Udział w wycieczce rowerowej jest bezpłatny.
Trasa: Stacja Paliw ORLEN Deptuła - Dystans ok. 42 km (w obie strony).
Udział w wycieczce po zgłoszeniu na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. chęci uczestnictwa. Zapisy do 15 marca 2018 r.
W zgłoszeniu podajemy: Nazwisko i imię, numer telefonu komórkowego do kontaktu oraz członkowie PTTK wpisują nr legitymacji.

Wycieczkę poprowadzą licencjonowany przewodnik PTTK kol. Piotr Stecki i kol. Sławomir Buchowski.

Dojazd do miejsca startu Stacja Paliw ORLEN Deptuła przed m. Kadzidło we własnym zakresie.
Osoby, które chcą skorzystać z transportu powinny skontaktować się z organizatorem. Zabezpieczenie roweru do transportu we własnym zakresie. W przypadku wyczerpania miejsc do transportu osób i roweru, uczestnik może wziąć udział pod warunkiem dojazdu na własną rękę do miejsca zbiórki i powrotu. Wycieczka odbędzie się bez względu na warunki pogodowe.

W programie jest zwiedzanie Muzeum Kurpiowskiego w Wachu (bezpłatnie dla członków Klubu 4R z opłaconą składką członkowską, pozostali 8 zł/os.) oraz obiad "Biesiada Kurpiowska" w cenie 25 zł/os. (wymagana wcześniejsza rezerwacja). Osoby chętne będą mogły dokonać wpłaty podczas zebrania Klubu 4R w dniu 15-03-2018.

Podczas wycieczki obowiązuje regulamin Rajdów Rowerowych Klubu Turystyki Rowerowej 4R.  Osoby w wieku poniżej 18 lat mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów.  Uczestnicy przyjeżdżają sprawnymi rowerami.  Zabezpieczenie rowerów należy do właściciela roweru. Zabieramy ze sobą: zapasową dętkę i klucze, prowiant i picie oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych.

Więcej informacji >> http://www.4r.olsztyn.pl/rajdy-i-wycieczki/411-z-palm-na-rowerze-25042018.html