Wycieczki rowerowe

2024-06-09 Senior i junior na rowerze - "Co szumi w szuwarach"

Klub Turystyki Rowerowej 4R przy PTTK zaprasza rodziców z dziećmi, babcie, dziadków z wnuczkami na wycieczkę rowerową Senior i junior na rowerze pod hasłem "Co szumi w szuwarach" w dniu 09 czerwca 2024 r. (niedziela).

Udział w wycieczce rowerowej jest bezpłatny. Zapisy w dniu wycieczki rowerowej przed startem.

Trasa rowerowa: Olsztyńska Starówka – Jezioro Długie - Jezioro Tyrsko - Olsztyn. Dystans 14 km (w obie strony).

Zbiórka uczestników z rowerami przy fontannie obok Starego Ratusza (budynek Biblioteki Wojewódzkiej) na olsztyńskiej starówce w dniu 09-06-2024 o godz. 9:45. Warto przyjechać z 10 min. przed rozpoczęciem wycieczki, aby wpisać się na listę uczestników oraz wypełnić oświadczenie uczestnictwa osób niepełnoletnich.

Wycieczkę poprowadzą kol. Elżbieta Szafrańska i kol. Ewa Stankiewicz.

Trasa łatwa, gdyż przez większość wycieczki będziemy poruszać się drogami utwardzonymi. Zalecana jazda na rowerach ATB, crossowych oraz górskich. Wycieczka odbędzie się bez względu na warunki pogodowe. Kaski rowerowe mile widziane.

W programie: ciekawe miejsca o których nie przeczyta się w książkach, konkursy z nagrodami, świetna zabawa, rezerwat przyrody nad jeziorem Tyrsko.
Oprócz ciekawostek przyrodniczych i krajoznawczych, podczas wycieczek rowerowych będą poruszane tematy dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się na rowerze oraz unikania ryzykownych zachowań.

Czy wiesz: Jakie rośliny żyją w wodzi? Czy ryby mają uszy? Gdzie nad Jeziorem Długim były dawniej plaże?

Podczas wycieczki obowiązuje regulamin Rajdów Rowerowych Klubu Turystyki Rowerowej 4R. Osoby w wieku poniżej 18 lat mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów. Osoby zapisane na listę uczestników są ubezpieczone od NNW. Uczestnicy przyjeżdżają sprawnymi rowerami. Zabezpieczenie rowerów należy do właściciela roweru. Zabieramy ze sobą: zapasową dętkę i klucze, prowiant i picie oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych.

Obowiązkowo zabieramy dobry humor i słoneczną pogodę -:)

 

2023-07-30 Ciekawostki i tajemnice Warmii i Mazur- Stoczek Klasztorny

WK PTTK HERKUS zaprasza na kolejną imprezę z cyklu CIEKAWOSTKI I TAJEMNICE WARMII I MAZUR.

30 lipca 2023 r. odbędzie się wycieczka rowerowa z przewodnikiem do nowo ustanowionego Pomnika Historii w Polsce - Sanktuarium Matki Pokoju w Stoczku Klasztornym.

Zbiórka przy skwerze pomnika Bł. Jerzego Popiełuszki przy zbiegu ulic gen. Andersa i Wojska Polskiego w Bartoszycach: grupa rowerowa o godz. 9.00, grupa zmotoryzowana o godz. 10.30.


W programie:
 -  11.30 – Msza święta
 -  Obiad w zabytkowym refektarzu
 -  Zwiedzanie celi internowania bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, bazyliki, klasztoru i ogrodów
 -  W drodze powrotnej NIESPODZIANKA


Przewidywana jest możliwość dojazdu innym środkiem lokomocji. Koszt całości -   50 zł  (w tym obiad w towarzystwie braci zakonnych).
Zgłoszenia chętnych z podaniem rodzaju dojazdu (auto – rower) oraz uiszczeniem opłat czekamy do 27.07.2023 r do godz. 14.00
       

INFORMUJEMY ŻE UBEZPIECZENIE POSIADAJĄ JEDYNIE CZŁONKOWIE PTTK.


Dodatkowe pytania prosimy kierować

telefonicznie pod nr tel. 602 362 696 lub SMS- 883 555 319
@mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
lub osobiście w biurze oddziału we wtorki i czwartki (10.00 – 14.00), ul. Wojska Polskiego 4 w Bartoszycach (klub żołnierski).

ZAPRASZAMY

2023-07-01 Rajd rowerowy Szlakiem Świętej Warmii - Wrota Warmii

Klub Turystyki Rowerowej 4R przy PTTK zaprasza członków klubu i PTTK do udziału w wycieczce rowerowej "Szlakiem Świętej Warmii - Wrota Warmii" w dniu 01 lipca 2023  r. (sobota).

Trasa: Bartąg– Ruś - Ustrych - Parking Chaberkowo – Butryny – Bałdy – Wrota Warmii – Butryny Zazdrość – Tęczowy Las.
Dystans ok. 42 km
Zbiórka w dniu 01 lipca 2023 o godz. 10:45 na parkingu przy BIEDRONCE ul. Bartąska 1 os. Jaroty w Olsztynie. Udział w wycieczce rowerowej jest bezpłatny.

Członkowie PTTK, którzy w terminie do dnia 29 czerwca 2023 prześlą zgłoszenie na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i wezmą udział w wycieczce rowerowej będą mogli wylosować upominek ufundowany przez Gminę Purda. W zgłoszeniu podajemy: Imię i Nazwisko oraz wycieczka Wrota Warmii 2023.

Wycieczkę poprowadzi przewodnik turystyczny PTTK kol. Piotr Stecki.
 
 
Zapraszamy

2023-06-23-25 Rajd Rowerowy Szlakami Świętej Warmii i Mazur z Mieczysławem Orłowiczem

Klub Turystyki Rowerowej 4R zaprasza rowerzystów na RAJD ROWEROWY SZLAKAMI ŚWIĘTEJ WARMII I MAZUR Z MIECZYSŁAWEM ORŁOWICZEM, który odbędzie się w dniach 23-25 czerwca 2023 r. (piątek-niedziela).
 
Zasady udziału w załączniku oraz szczegółowe informacje na stronie -
 

2023-05-03 Wycieczka rowerowa Szlaki bohaterów Niepodległej II

WK PTTK HERKUS zaprasza 3 maja 2023 roku na wycieczkę rowerową „SZLAKI BOHATERÓW NIEPODLEGŁEJ II”

 

10.45-11.00 - Zbiórka uczestników na parkingu na parkingu przed Klubem Wojskowym  Bartoszyce ul Wojska Polskiego 4 – Omówienie organizacji rajdu

11.00-13.00 – Przejazd po trasie Bartoszyce – Połęcze - Plęsy - Osieka (niespodzianka)- Lipina – Perkujki – Bartoszyce (około 11 km)

13.00 –16.30 –  Po powrocie do miejsca startu proponujemy mini piknik z ogniskiem kiełbaskami, a także inne atrakcje.

 

Organizatorzy zapewniają grill – ognisko  organizację gier i zabaw natomiast pojazdy, napoje i część spożywczą uczestnicy zabezpieczają we własnym zakresie.

Istnieje możliwość zdobycia punktów na odznakę KOT (Kolarskiej Odznaki Turystycznej)

2023-05-28 Wokół Jeziora Szeląg Wielki

Klub Turystyki Rowerowej 4R zaprasza członków klubu i PTTK do udziału w wycieczce rowerowej wzdłuż Wokół Jeziora Szeląg Wielki planowanej w dniach 28.05.2023.

Udział w wycieczce jest bezpłatny. Dojazd we własnym zakresie. Wycieczka ścieżkami rowerowymi, drogami szutrowymi i publicznymi. Każdy wiezie ze sobą swoje rzeczy. Wyżywienie i napoje we własnym zakresie.

Udział w wycieczce po zgłoszeniu chęci uczestnictwa w wycieczce na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do dnia 24 maja 2023. W zgłoszeniu podajemy: Imię i Nazwisko oraz wycieczka Wokół Jeziora Szeląg Wielki

Czytaj więcej...

2023-04-16 Wycieczka rowerowa Wokół Jeziora Narie

Klub Turystyki Rowerowej 4R przy PTTK zaprasza członków na wycieczkę rowerową "Wokół Jez. Narie" w dniu 16 kwietnia 2023  r. (niedziela).

Zbiórka uczestników z rowerami przed dworcem kolejowym w Morągu w dniu 16.04.2023 (niedziela) o godz. 9:00.

Udział w wycieczce rowerowej jest bezpłatny. Dojazd do miejsca zbiórki i powrót we własnym zakresie. Możliwość dojazdu pociągiem z Olsztyna godz. 8:04 oraz powrotu z Morąga pociągiem godz. 17:31.

Czytaj więcej...

2022-07-02 Wycieczka rowerowa Wrota Warmii

Klub Turystyki Rowerowej 4R przy PTTK zaprasza członków klubu i PTTK do udziału w wycieczce rowerowej "Wrota Warmii" w dniu 02 lipca 2022  r. (sobota).

Trasa: Bartąg– Ruś - Ustrych - Parking Chaberkowo – Butryny – Bałdy – Wrota Warmii – Butryny Zazdrość – Tęczowy Las
Dystans ok. 42 km

Zbiórka w dniu 02 lipca 2022 o godz. 09:45 na parkingu przy BIEDRONCE ul. Bartąska 1 os. Jaroty w Olsztynie. Udział w wycieczce rowerowej jest bezpłatny.
 
Członkowie PTTK, którzy w terminie do dnia 20 czerwca 2022 prześlą zgłoszenie na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., otrzymają potwierdzenie i wezmą udział w wycieczce rowerowej otrzymają bezpłatny poczęstunek (ilość ograniczona).
W zgłoszeniu podajemy: Imię i Nazwisko oraz wycieczka Wrota Warmii 2022.

Wycieczkę poprowadzą kol. Piotr Stecki (przewodnik PTTK)  i kol. Łukasz Łośko.

Po dotarciu uczestników wycieczki do Bałd, planowany jest poczęstunek ufundowany przez Urząd Gminy Purda. Powrót do Olsztyna planowany jest ok. godz. 15. Wycieczka wiedzie drogami leśnymi i polnymi, ścieżkami rowerowymi oraz szosami o małym natężeniu ruchu. Zalecana jazda na rowerach ATB, crossowych oraz górskich. Trasa biegnie zróżnicowanymi ścieżkami puszczy Napiwodzko- Ramuckiej.

Co zobaczymy: odwiedzimy miejsce gdzie znajdują się Wrota Warmii. Uczestnicy wycieczki rowerowej będą mogli otrzymać poczęstunek ufundowany przez Urząd Gminy Purda. Grupa weźmie udział w XV Kiermasie Warmińskim w Bałdach organizowanym przez Urząd Gminy w Purdzie. Każdy będzie mógł przenieść się w czasie do 1712 roku i obejrzeć inscenizację powitania biskupa Teodora Potockiego przez wszystkie stany warmińskie z udziałem lokalnych aktorów.

Podczas wycieczki dowiemy się: Co oznaczają nazwy Chabrowo, Chabrówko lub Chaberkowo oraz gdzie znajdują się Wrota Warmii? Do „Wrót Warmii” którymi, według podań, biskupi warmińscy wkraczali na teren „Świętej Warmii”.

Podczas wycieczki obowiązuje regulamin Rajdów Rowerowych Klubu Turystyki Rowerowej 4R. Osoby w wieku poniżej 18 lat mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów. Uczestnicy przyjeżdżają sprawnymi rowerami. Zabezpieczenie rowerów należy do właściciela roweru.

Zabieramy ze sobą: zapasową dętkę i klucze, prowiant i picie oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych.

Warto zabrać również słoneczną pogodę i dobry humor-:)

W PROGRAMIE:
Msza święta koncelebrowana w kościele w Butrynach.
Uroczyste ODSŁANIANIE GŁAZÓW pamiątkowych na Trakcie Biskupim.
Kostiumowa INSCENIZACJA powitania biskupa Michała Stefana Radziejowskiego na granicy Warmii przez stany warmińskie. Wystąpią aktorzy Teatru im. Jaracza w Olsztynie, amatorzy i statyści.
 

2022-07-23 Wycieczka rowerowa wzdłuż Kanału Elbląskiego i Iławskiego

Klub Turystyki Rowerowej 4R zaprasza członków klubu i PTTK do udziału w wycieczce rowerowej wzdłuż Kanału Elbląskiego i Iławskiego planowanej w dniach 23.07.2022.

Udział w wycieczce jest bezpłatny. Wycieczka ścieżkami rowerowymi, drogami szutrowymi i publicznymi. Każdy wiezie ze sobą swoje rzeczy. Wyżywienie i napoje we własnym zakresie.

Zapisy na wycieczkę rowerową na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do dnia 10 lipca 2022.
W zgłoszeniu podajemy: Imię i Nazwisko oraz wycieczka wzdłuż Kanału Elbląskiego i Iławskiego 23.07.2022.

Zbiórka uczestników w Ostródzie na parkingu samochodowym przy dworcu PKP o godz.9:30.
Zakończenie wycieczki planowany jest w Ostródzie na parkingu samochodowym przy dworcu PKP ok. godz. 15:30.

W programie:
- nieczynny stary most kolejowy Czarny Róg, który rozdziela Jezioro Drwęckie,
- początek Kanału Elbląskiego,
- śluzę Zielonka w miejscowości Lubień,
- śluza Miłomłyn i wyspa w mieście Miłomłyn z różnicę poziomów wód.
- kanał Iławski do jeziora Karnickiego, które ma dwa poziomy wody z różnicą 3m.
- zamek Karnity
- śluza Ostróda łączącą Jezioro Pauzeńskie z Jeziorem Drwęckim.

Kierownik wycieczki: Jerzy Ewertowski
Zastępca kierownika: Marian Ewertowski

Termin wycieczki może ulec zmianie w zależności od obowiązujących obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych związanych z epidemią COVID-19.

Podczas wycieczek obowiązuje Regulamin Rajdów Rowerowych Klubu Turystyki Rowerowej 4R przy PTTK Olsztyn oraz zalecenia dotyczące COVID-19. Członkowie PTTK są ubezpieczeni od NNW.

2022-05-21-22 Wycieczka rowerowa Lidzbark Warmiński i okolice

Klub Turystyki Rowerowej 4R zaprasza członków klubu i PTTK do udziału w wycieczce rowerowej Lidzbark Warmiński i okolice planowanej w dniach 21-22.05.2022.

Program:
21.05.2022 (sobota)
godz. 9:45 zbiórka na parkingu Hoteliku Warmia w Lidzbarku Warmińskim przy ul. Konstytucji 3 Maja 22
godz. 10:00 wyjazd rowerami na trasę: Lidzbark Warmiński- Krosno-Orneta (możliwość rezerwacji obiadu w Hotelu Pruskim) - Wolnica -Lidzbark Warmiński. Dystans około 80 km.

Trasa wiedzie " Kolejowym Szlakiem" Green Velo i obejmuje "Fortyfikacje Trójkąta Lidzbarskiego".
Powrót ok. godz. 18. Wieczór integracyjny – na lidzbarskiej starówce. Nocleg w Hoteliku Warmia.

22.05.2022 (niedziela)
godz. 10:00 wyjazd rowerami na trasę: Lidzbark Warmiński -Tężnie Lidzbark Warmiński -Jarandowo- Kierz (leśne Jezioro Makulin)- Suryty –Blanki (ewentualnie obiad w  "Knajpucha")- Jezioro Blanki- Kłębowo - Jezioro Kłębowo -Lidzbark Warmiński Tężnie. Dystans ok. 40 km.
Na trasie zobaczymy Tężnie i gotycki kościół w Blankach z nowo odkrytą polichromią.
Zakończenie ok. godz. 17:00.

Zapisy na wycieczkę rowerową na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i wpłaty wpisowego zakwalifikowanych osób w terminie do dnia 09 maja 2022.
W zgłoszeniu podajemy: Imię i Nazwisko oraz wycieczka Lidzbark Warmiński 21-22.05.2022.

Kierownik wycieczki - Elżbieta Szafrańska

Dojazd do Lidzbarka Warmińskiego i wyżywienie we własnym zakresie. Koszt noclegu: pokój 2-osobowy 100 zł, 3-osobowy 120 zł.
Wpłata wpisowego gotówką 50 zł (rezerwacja noclegu w pokoju 2-osobowym) lub 40 zł (rezerwacja noclegu w pokoju 3-osobowym) u skarbnika Klubu 4R po otrzymaniu zwrotnego potwierdzenia wpisania na listę uczestników.
Ze względów organizacyjnych Ilość miejsc jest ograniczona. Decyzję o zakwalifikowaniu do udziału w wycieczce podejmuje organizator wycieczki.

Wycieczka ścieżkami rowerowymi, drogami szutrowymi i publicznymi. Każdy wiezie ze sobą swoje rzeczy. Wyżywienie we własnym zakresie.
Za dodatkowe koszty każdy ponosi opłatę za siebie. Nie pobieramy kosztów organizacyjnych. Wpłacone wpisowe zostanie rozliczone po zakończeniu wycieczki.
Ponieważ rezerwujemy nocleg, trzeba się liczyć z utratą wpisowego w przypadku rezygnacji i nie znalezienia innego członka PTTK na to miejsce.

Termin wycieczki może ulec zmianie w zależności od obowiązujących obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych związanych z epidemią COVID-19.

2022-08-13-18 Wycieczka rowerowa ze spływem po Czarnej Hańczy

Klub Turystyki rowerowej 4R zaprasza członków PTTK do udziału w wycieczce rowerowej ze spływem kajakowym po Czarnej Hańczy i Kanale Augustowskim.

Termin wycieczki: 13-18.08.2022
Trasa kajakowa: dwa spływy kajakowe Czarną Hańczą i Kanałem Augustowskim (Wigry-Sarnetki /20 km i Ołówek- Mikaszówka /16 km)
Trasa rowerowa: szlakiem Green Velo i drogami szutrowymi, ścieżkami rowerowymi i drogami publicznymi ok. 50 km dziennie
W programie zwiedzanie ciekawych miejsc: Dworek Miłosza, Żegar, Sztabinki, trójstyk granic (w zależności od sytuacji), Rezerwat Ostoja Bobrów.

Zapisy na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub SMS tel. 603646365 do dnia 30-03-2022. W zgłoszeniu podajemy: Imię i Nazwisko oraz wycieczka Czarna Hańcza

Wpłaty wpisowego 450 zł (koszt rezerwacji 6 noclegów i 2 spływów) po otrzymaniu zwrotnego potwierdzenia wpisania na listę uczestników. Ze względów organizacyjnych Ilość miejsc jest ograniczona. Decyzję o zakwalifikowaniu do udziału w wycieczce podejmuje organizator wycieczki.

Kierownik wycieczki: Dariusz Stecki

Dojazd do miejsca rozpoczęcia wycieczki własnym transportem (ok. 240 km od Olsztyna).
Każdy wiezie ze sobą swoje rzeczy.
Wyżywienie we własnym zakresie - istnieje możliwość rezerwacji śniadania w cenie 24 zł/os. oraz obiad w cenie 42 zł/os. (2 dania plus deser).
Planujemy rezerwację nocleg w domkach 5-os. (dwa pokoje 3-os. i 2-os.) z aneksem kuchennym i łazienką.
Nie pobieramy kosztów organizacyjnych. W pobliżu noclegu plaża z dużym pomostem, ograniczającym bezpieczne miejsce do kąpieli, drugi mniejszy pomost z przeznaczeniem do łowienia ryb.

Na miejscu w budynku recepcji jest bar z przekąskami ciepłymi i zimnymi, napoje, lody, piwo ( butelkowe i z beczki). Parking bez dodatkowej opłaty.

2022-04-30- 05-03 Wycieczka rowerowa 4R do Sorkwit ze spływem kajakowym

Klub Turystyki rowerowej 4R zaprasza członków PTTK do udziału w wycieczce rowerowej połączonej ze spływem kajakowym do Sorkwit.

Termin wycieczki: 30.04-03.05.2022
Trasa: Olsztyn-Sorkwity-Olsztyn

Program:
30.04.2022 - wyjazd zorganizowany rowerami z Olsztyna do Sorkwity ok. 55 km
01.05.2022 - spływ kajakowy, po powrocie obiad, wieczorem ognisko (kiełbaski we własnym zakresie)
02.05.2022 - zwiedzanie okolic rowerem, obiad, wieczorem ognisko (kiełbaski we własnym zakresie)
03.05.2022 - powrót zorganizowany Sorkwity – Dźwierzuty - Klebark Wielki- Szczęsne –Olsztyn ok. 75 km

Zapisy na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 30.03.2022.
W zgłoszeniu podajemy: Imię i Nazwisko oraz wycieczka do Sorkwit ze spływem kajakowym 30.04-03.05.2022.


Kierownik wycieczki: Andrzej Łapiński
Zastępca kierownika Łukasz Łośko

Koszt jednego ogniska wynosi 50 zł podzielony na uczestników
Jest możliwości zamówienia śniadania we własnym zakresie. Napoje we własnym zakresie. W drodze prowiant należy zorganizować we własnym zakresie.

Wpłata wpisowego gotówką 230 zł (obejmuje koszt rezerwacji trzech noclegów, za kajak, trzech obiadów) u skarbnika Klubu 4R po otrzymaniu zwrotnego potwierdzenia wpisania na listę uczestników.
Ze względów organizacyjnych Ilość miejsc jest ograniczona. Decyzję o zakwalifikowaniu do udziału w wycieczce podejmuje organizator wycieczki.

Wycieczka ścieżkami rowerowymi, drogami szutrowymi i publicznymi. Każdy wiezie ze sobą swoje rzeczy. Wyżywienie poza obiadami we własnym zakresie.
Za dodatkowe koszty każdy ponosi opłatę za siebie. Nie pobieramy kosztów organizacyjnych. Wpłacone wpisowe zostanie rozliczone po zakończeniu wycieczki.
Ponieważ rezerwujemy noclegi, kajak i obiady zaliczkowo, trzeba się liczyć z utratą wpisowego w przypadku rezygnacji i nie znalezienia innego członka PTTK na to miejsce.

Termin wycieczki może ulec zmianie w zależności od obowiązujących obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych związanych z epidemią COVID-19.

2022-04-23-24 Wycieczka rowerowa Olsztyn - Orneta - Olsztyn

Klub Turystyki rowerowej 4R zaprasza członków PTTK do udziału w wycieczce rowerowej z Olsztyna do Ornety (2-dniowa).


Termin: 23-24.04.2022 (sb.-nd.)

Trasa: Olsztyn-Dobre Miasto-Orneta- Miłakowo-Olsztyn

23.04.2022 - wyjazd zorganizowany rowerami z Olsztyna do Ornety przez Dobre Miasto (ok. 60 km) z noclegiem w Ornecie

24.04.2022 - wyjazd zorganizowany rowerami z Ornety do Olsztyn przez Miłakowo (ok. 60 km)
 

W programie:
- ognisko (prowiant we własnym zakresie),
- zwiedzanie sanktuarium w Krośnie,
- kapliczka Świętego Jerzego (Ornecka Legenda),
- bunkier z czasów II wojny światowej,
- byłe lotnisko wojskowe w Ornecie,
- zwiedzanie Straży Pożarnej w Ornecie,
- Jezioro Mieczowe (legenda),
- przejazd ulicami Ornety z krótkim opowiadaniem.

Kierownik wycieczki - Damian Stachura
Zastępca kierownika -Ryszard Biadoń

Zapisy na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 28.02.2022.
W zgłoszeniu podajemy: Imię i Nazwisko, email lub telefon do kontaktu oraz wycieczka do Ornety 23-24.04.2022.

Wpłata wpisowego gotówką 70 zł (obejmuje koszt jednego noclegu w pokoju 2-osobowym) u skarbnika Klubu 4R po otrzymaniu zwrotnego potwierdzenia wpisania na listę uczestników.
Ze względów organizacyjnych Ilość miejsc jest ograniczona (16 miejsc). Decyzję o zakwalifikowaniu do udziału w wycieczce podejmuje organizator wycieczki.

Wycieczka ścieżkami rowerowymi, drogami szutrowymi i publicznymi. Każdy wiezie ze sobą swoje rzeczy. Wyżywienie we własnym zakresie.
Za dodatkowe koszty każdy ponosi opłatę za siebie. Nie pobieramy kosztów organizacyjnych. Wpłacone wpisowe zostanie rozliczone po zakończeniu wycieczki.
Ponieważ rezerwujemy nocleg, trzeba się liczyć z utratą wpisowego w przypadku rezygnacji i nie znalezienia innego członka PTTK na to miejsce.

Termin wycieczki może ulec zmianie w zależności od obowiązujących obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych związanych z epidemią COVID-19.

2022-06-15-19 Wycieczka rowerowa "Powitanie lata w Krynicy Morskiej"

Klub Turystyki rowerowej 4R zaprasza członków PTTK do udziału w wycieczce rowerowej z Olsztyna do Elbląga pt. "Powitanie lata w Krynicy Morskiej". Trasa częściowo szlakiem rowerowym Green Velo.

Termin: środa -niedziela, 15.06 - 19.06.2022

Trasa: Olsztyn-Lidzbark Warmiński-Pieniężno-Frombork-Tolkmicko-Krynica Morska-Tolkmicko-Elbląg-powrót PKP do Olsztyna.

Noclegi: 1x ok. Lidzbarka Warmińskiego, 1x ok. Pieniężna, 2x Krynica Morska
Przeprawa tramwajem wodnym Tolkmicko-Krynica-Tolkmicko.
Wyżywienie i przewóz bagażu we własnym zakresie. Na trasie nie zabraknie możliwości zjedzenia ciepłego posiłku.
Ilość kilometrów rowerem: ok. 60+60+80+50+40 km.  (50 km opcjonalne, może być zamienione na "rest day")

Zapisy na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub SMS tel. 603646365 do dnia 15-02-2022.
W zgłoszeniu podajemy: Imię i Nazwisko, numer legitymacji PTTK, email lub telefon do kontaktu, wycieczka Powitanie lata w Krynicy Morskiej oraz opcjonalnie - proszę o rezerwację śniadań.

Wpłaty wpisowego 500 zł (koszt 4 noclegi i tramwaj wodny) po otrzymaniu zwrotnego e-mail oznacza potwierdzenie wpisania na listę uczestników.
 
Ze względów organizacyjnych ilość miejsc jest ograniczona. Decyzję o zakwalifikowaniu do udziału w wycieczce podejmuje organizator wycieczki.


Planujemy rezerwację noclegów w kwaterach prywatnych o standardzie turystycznym. Nie pobieramy kosztów organizacyjnych. Wpłacone wpisowe zostanie rozliczone po zakończeniu wycieczki.
Ponieważ rezerwujemy noclegi i tramwaj wodny zaliczkowo, trzeba się liczyć z utratą wpisowego w przypadku rezygnacji i nie znalezienia innego członka PTTK na to miejsce.

Termin wycieczki może ulec zmianie w zależności od obowiązujących obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych związanych z epidemią COVID-19.

2021-06-13 Przewodnicka wycieczka kolejowo- rowerowa

Przewodnicka wycieczka kolejowo- rowerowa 13.06.2021
 
Koło Przewodników zaprasza na kolejną wycieczkę kolejowo- rowerową w okolice Kętrzyna i Rynu.
 Odwiedzimy miejsca związane z przebiegiem dawnej linii wąskotorowej pomiędzy Mrągowem, Kętrzynem a Rynem. Zagłębimy się w historię starych rodów pruskich, zobaczymy fortyfikacje średniowieczne i te z XX w.
Harmonogram 13.06.2021:
  - 8.25 spotkanie na Dworcu Głównym w Olsztynie
  - 8.45- 10.09 przejazd koleją i przewóz rowerów na trasie do Kętrzyna
  - 10.09- 17.58 przejazd rowerem na wyznaczonej trasie
  -17.58- 19.37 przejazd koleją i przewóz rowerów ze Sterławek Wielkich do Olsztyna( powrót)
 
Trasa przejazdu rowerowego: Kętrzyn- Nowa Wieś Kętrzyńska- Sławkowo- Nakomiady- Salpik- Knis- Ryn- Stara Rudówka- Tros- Jeziorko- Sterławki Wielkie
Długość trasy- ok 43km (średni poziom trudności)
Koszt wyprawy wynosi 60 zł i obejmuje ceny biletów kolejowych na przejazd uczestnika z rowerem z Olsztyna do Kętrzyna i powrót ze Sterławek Wielkich do Olsztyna,
Zapraszamy przewodników oraz czekających na egzamin przewodnicki w Elblągu i Olsztynie.
W razie pytań: Mariusz Moritz 694 275 609
Zapisy i wpłaty na wycieczkę w Miejskiej Informacji Turystycznej w Olsztynie do piątku 04.06.2021
 
              Wycieczkę poprowadzi  Justyna Koleśnik
 
                ZAPRASZAMY

2021-05-22 Przewodnicka wycieczka kolejowo- rowerowa po Oberlandzie

Wycieczka kolejowo - rowerowa Morąg- Ostróda.
 
Zapraszamy przewodników i czekających na egzamin przewodnicki do uczestnictwa w jednodniowej wyprawie rowerowej na trasie z Morąga do Ostródy(ok 40km). Dojazd do startu w Morągu i powrót z Ostródy- koleją.
    
Harmonogram (sobota 22.05.21):
 godz.7.25- zbiórka na dworcu głównym w Olsztynie
         7.45- wyjazd koleją do Morąga, przewóz rowerów
         8.30- 17.23- przejazd zaplanowanej trasy rowerowej z Morąga do Ostródy
         17.23- 18.05- powrót koleją z Ostródy do Olsztyna, przewóz rowerów, zakończenie
Prowadzący: Mariusz Moritz i Andrzej Bobrowicz.
 
Zgłoszenia na wycieczkę do 14.05.21 mailowo lub telefonicznie: Mariusz Moritz 694275609, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Koszt uczestnictwa- 40zł płatny w dniu wycieczki u prowadzących.

Trasa wyprawy rowerowej biegnie wzdłuż nieczynnej i rozebranej linii kolejowej z Morąga przez Miłomłyn do Ostródy(budowa XlX i XXw). Przejedziemy przez miejscowości: Kudypy, Wenecję, Słonecznik, Tardę, Miłomłyn, Lubień. Zobaczymy trójstyk kanałowy( Kanał Elbląski), śluzy:Miłomłyn i Zieloną. Przejedziemy po dwóch groblach usypanych przez jeziora, posłuchamy oberlandzkich opowieści...

 
                                               do zobaczenia
                                               Mariusz Moritz

2019-06-08 Wycieczka rowerowa

Koło Przewodników zaprasza 8.06.2019 na wycieczkę rowerową "Kraina Rzeki Pasłęki".

Wyjazd pociągiem ze stacji Olsztyn Główny godz. 9.11 do stacji Gamerki Wielkie 9.38. Trasa wycieczki: Pelnik, Nowy Most, Łęguty, Grazymy, Wynki, Łukta, Florczaki, Żabi Róg, Gubity, Kozia Góra. Długość trasy ok. 40km. Powrót ze stacji Kozia Góra o godz.16.17 do Olsztyna Głównego 16.51. Uczestnicy kupują bilety PKP indywidualnie. Wycieczkę poprowadzi przewodnik Jerzy Popiołek.