Pozostałe imprezy

2020-06-11-14 Zlot Rodzinny Aktywu Turystyki Pieszej 2020

Ziemia Łódzka

Filmowym szlakiem i nie tylko

Wycieczka autokarowa

Termin: 11 – 14 czerwca 2020 r. (czwartek – niedziela) – 4 dni.

Program:

Dzień 1 – 11 czerwca 2020 r.

Zbiórka o godz. 7:50 przy siedzibie Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK (Wysoka Brama).

Wyjazd o godz. 8:00 z zatoki postojowej przy siedzibie PTTK (ul. Staromiejska 1/13).

Przejazd z Olsztyna do Piotrkowa Trybunalskiego.

Zwiedzanie Piotrkowa Trybunalskiego – Muzeum Piwowarstwa, Stare Miasto, Wieża Królewska – Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, bazylika pw. Św. Jakuba, kościół jezuitów, kościół i klasztor bernardynów, secesyjna i historyczna zabudowa centrum, Wielka Synagoga.

Spacer szlakiem obiektów i plenerów zdjęciowych do filmów polskich, które były kręcone w Piotrkowie Trybunalskim.

Przejazd z Piotrkowa Trybunalskiego do Łodzi.

Obiadokolacja i nocleg w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Łodzi, ul. Zamenhofa 13 (w centrum miasta).

Dzień 2 – 12 czerwca 2020 r.

Śniadanie.

Zwiedzanie Łodzi – spacer po mieście z przewodnikiem, cz. 1 (ul. Piotrkowska, Plac Wolności, Park Staromiejski, historyczna zabudowa centrum miasta). Zwiedzanie muzeów: Muzeum Miasta Łodzi w dawnym pałacu Izraela Poznańskiego, Manufaktura, Muzeum Kanału „Dętka”, Muzeum Sztuki.

W trakcie zwiedzania czas wolny.

Dzień 3 – 13 czerwca 2020 r.

Śniadanie.

Zwiedzanie Łodzi – spacer po mieście z przewodnikiem, cz. 2 (Sobór św. Aleksandra Newskiego, Cmentarz Żydowski, spacer szlakiem Filmowej Łodzi). Zwiedzanie muzeów: Centralne Muzeum Włókiennictwa, Muzeum Sztuki Iluzji.

W trakcie zwiedzania czas wolny.

Dzień 4 – 14 czerwca 2020 r.

Śniadanie i wykwaterowanie.

Przejazd z Łodzi do Łowicza.

Zwiedzanie Łowicza – Katedra pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja, kościoły, spacer po mieście.

Przejazd z Łowicza do Nieborowa.

Zwiedzanie Muzeum w Nieborowie i Arkadii – pałac w Nieborowie, Ogród Arkadyjski Heleny Radziwiłłowej, Ogród barokowy w Nieborowie.

Przejazd z Nieborowa do Nowej Wsi koło Kutna.

Nowa Wieś koło Kutna – nowy geodezyjny środek Polski (według ustaleń z 2018 r.).

Przejazd z Nowej Wsi koło Kutna do Olsztyna.

Powrót do Olsztyna w godzinach wieczornych.

3 x nocleg w Łodzi – Szkolne Schronisko Młodzieżowe, ul. Zamenhofa 13 (w samym śródmieściu, 300 metrów od ul. Piotrkowskiej) – pokoje 2-osobowe i 3-osobowe z umywalkami i wspólnymi łazienkami na korytarzach. W pokojach dostęp do Internetu, wi-fi, telewizor. W pełni wyposażona kuchnia do dyspozycji na korytarzu.

3 x śniadanie oraz 3 x obiadokolacja – w miejscu noclegów, w schronisku.

Ostatniego dnia wycieczki (14 czerwca 2020 r.) obiad w drodze powrotnej do Olsztyna – w Karczmie „Pod Strzechą” (ul. Grodzka 5) w Płocku – we własnym zakresie.

Łączny koszt wycieczki przy 30 uczestnikach – 550 zł od osoby, łącznie z biletami wstępów do obiektów.

Zapisy na wycieczkę wraz z wpłatą zaliczki w kwocie minimum 100 zł - w terminie od 11 marca 2020 r. do 8 kwietnia 2020 r. podczas spotkań członków i sympatyków Koła Grodzkiego Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK w Klubie Turysty PTTK, a także w biurze Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK, przy ul. Staromiejskiej 1/13 w Olsztynie – od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-15:30.

Ostateczny termin wpłaty drugiej raty (reszty kosztów udziału w wycieczce) mija z dniem 15 maja 2020 r.

Opłata drugiej raty kosztów udziału w wycieczce przyjmowana będzie w biurze Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK, przy ul. Staromiejskiej 1/13 w Olsztynie – od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-15:30 oraz podczas spotkań członków i sympatyków Koła Grodzkiego Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK w Olsztynie.

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona! O udziale w wycieczce decyduje kolejność zgłoszeń i pierwszeństwo zapisów!