Wycieczki rowerowe

2024-06-09 Senior i junior na rowerze - "Co szumi w szuwarach"

Klub Turystyki Rowerowej 4R przy PTTK zaprasza rodziców z dziećmi, babcie, dziadków z wnuczkami na wycieczkę rowerową Senior i junior na rowerze pod hasłem "Co szumi w szuwarach" w dniu 09 czerwca 2024 r. (niedziela).

Udział w wycieczce rowerowej jest bezpłatny. Zapisy w dniu wycieczki rowerowej przed startem.

Trasa rowerowa: Olsztyńska Starówka – Jezioro Długie - Jezioro Tyrsko - Olsztyn. Dystans 14 km (w obie strony).

Zbiórka uczestników z rowerami przy fontannie obok Starego Ratusza (budynek Biblioteki Wojewódzkiej) na olsztyńskiej starówce w dniu 09-06-2024 o godz. 9:45. Warto przyjechać z 10 min. przed rozpoczęciem wycieczki, aby wpisać się na listę uczestników oraz wypełnić oświadczenie uczestnictwa osób niepełnoletnich.

Wycieczkę poprowadzą kol. Elżbieta Szafrańska i kol. Ewa Stankiewicz.

Trasa łatwa, gdyż przez większość wycieczki będziemy poruszać się drogami utwardzonymi. Zalecana jazda na rowerach ATB, crossowych oraz górskich. Wycieczka odbędzie się bez względu na warunki pogodowe. Kaski rowerowe mile widziane.

W programie: ciekawe miejsca o których nie przeczyta się w książkach, konkursy z nagrodami, świetna zabawa, rezerwat przyrody nad jeziorem Tyrsko.
Oprócz ciekawostek przyrodniczych i krajoznawczych, podczas wycieczek rowerowych będą poruszane tematy dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się na rowerze oraz unikania ryzykownych zachowań.

Czy wiesz: Jakie rośliny żyją w wodzi? Czy ryby mają uszy? Gdzie nad Jeziorem Długim były dawniej plaże?

Podczas wycieczki obowiązuje regulamin Rajdów Rowerowych Klubu Turystyki Rowerowej 4R. Osoby w wieku poniżej 18 lat mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów. Osoby zapisane na listę uczestników są ubezpieczone od NNW. Uczestnicy przyjeżdżają sprawnymi rowerami. Zabezpieczenie rowerów należy do właściciela roweru. Zabieramy ze sobą: zapasową dętkę i klucze, prowiant i picie oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych.

Obowiązkowo zabieramy dobry humor i słoneczną pogodę -:)