Wycieczki rowerowe

2022-07-02 Wycieczka rowerowa Wrota Warmii

Klub Turystyki Rowerowej 4R przy PTTK zaprasza członków klubu i PTTK do udziału w wycieczce rowerowej "Wrota Warmii" w dniu 02 lipca 2022  r. (sobota).

Trasa: Bartąg– Ruś - Ustrych - Parking Chaberkowo – Butryny – Bałdy – Wrota Warmii – Butryny Zazdrość – Tęczowy Las
Dystans ok. 42 km

Zbiórka w dniu 02 lipca 2022 o godz. 09:45 na parkingu przy BIEDRONCE ul. Bartąska 1 os. Jaroty w Olsztynie. Udział w wycieczce rowerowej jest bezpłatny.
 
Członkowie PTTK, którzy w terminie do dnia 20 czerwca 2022 prześlą zgłoszenie na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., otrzymają potwierdzenie i wezmą udział w wycieczce rowerowej otrzymają bezpłatny poczęstunek (ilość ograniczona).
W zgłoszeniu podajemy: Imię i Nazwisko oraz wycieczka Wrota Warmii 2022.

Wycieczkę poprowadzą kol. Piotr Stecki (przewodnik PTTK)  i kol. Łukasz Łośko.

Po dotarciu uczestników wycieczki do Bałd, planowany jest poczęstunek ufundowany przez Urząd Gminy Purda. Powrót do Olsztyna planowany jest ok. godz. 15. Wycieczka wiedzie drogami leśnymi i polnymi, ścieżkami rowerowymi oraz szosami o małym natężeniu ruchu. Zalecana jazda na rowerach ATB, crossowych oraz górskich. Trasa biegnie zróżnicowanymi ścieżkami puszczy Napiwodzko- Ramuckiej.

Co zobaczymy: odwiedzimy miejsce gdzie znajdują się Wrota Warmii. Uczestnicy wycieczki rowerowej będą mogli otrzymać poczęstunek ufundowany przez Urząd Gminy Purda. Grupa weźmie udział w XV Kiermasie Warmińskim w Bałdach organizowanym przez Urząd Gminy w Purdzie. Każdy będzie mógł przenieść się w czasie do 1712 roku i obejrzeć inscenizację powitania biskupa Teodora Potockiego przez wszystkie stany warmińskie z udziałem lokalnych aktorów.

Podczas wycieczki dowiemy się: Co oznaczają nazwy Chabrowo, Chabrówko lub Chaberkowo oraz gdzie znajdują się Wrota Warmii? Do „Wrót Warmii” którymi, według podań, biskupi warmińscy wkraczali na teren „Świętej Warmii”.

Podczas wycieczki obowiązuje regulamin Rajdów Rowerowych Klubu Turystyki Rowerowej 4R. Osoby w wieku poniżej 18 lat mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów. Uczestnicy przyjeżdżają sprawnymi rowerami. Zabezpieczenie rowerów należy do właściciela roweru.

Zabieramy ze sobą: zapasową dętkę i klucze, prowiant i picie oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych.

Warto zabrać również słoneczną pogodę i dobry humor-:)

W PROGRAMIE:
Msza święta koncelebrowana w kościele w Butrynach.
Uroczyste ODSŁANIANIE GŁAZÓW pamiątkowych na Trakcie Biskupim.
Kostiumowa INSCENIZACJA powitania biskupa Michała Stefana Radziejowskiego na granicy Warmii przez stany warmińskie. Wystąpią aktorzy Teatru im. Jaracza w Olsztynie, amatorzy i statyści.