Pozostałe imprezy

2022-05-21 Narada Aktywu Turystyki Pieszej Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK w Olsztynie

Regulamin (zgodny z sugestiami Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK).

1 . Narada Aktywu Turystyki Pieszej PTTK (zwana dalej NATP) zwoływana jest w celu wyboru kandydatów do nowej Regionalnej Komisji Turystyki Pieszej w Olsztynie (zwanej dalej RKTP).
2. W NATP uczestniczy Aktyw Turystyki Pieszej (zwany dalej ATP), ze szczególnym uwzględnieniem Przodowników Turystyki Pieszej PTTK (zwanych dalej PTP), Przewodników PTTK i Znakarzy Szlaków Nizinnych PTTK (zwanych dalej ZSN) zrzeszonych w Oddziale Warmińsko-Mazurskim PTTK w Olsztynie.
3. Uczestnicy biorą udział w NATP na koszt własny lub jednostki delegującej (Koło, Klub).
4. NATP odbędzie się w sobotę 21 maja 2022 roku w siedzibie Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK w Olsztynie ul. Staromiejska 1/13 o godzinie 10.00.
5. Uprawniony do udziału jest ATP z opłaconą bieżącą składką członkowską PTTK.
6. Głosowanie w sprawie wyboru kandydatów do nowej RKTP jest tajne lub jawne (zgodnie z postanowieniem NATP) i zapada zwykłą większością głosów.
7. Kandydatami do nowej RKTP jest ATP.
9. Kandydatów do nowej RKTP zgłasza ATP.
10. Kandydaci do nowej RKTP są zgłaszani podczas NATP z podaniem : imienia i nazwiska kandydata, numeru legitymacji PTTK, numeru uprawnień PTP, ZSN lub Przodownickich i zgody kandydata.
11. NATP wybiera proponowany nowy skład RKTP spośród zgłoszonych kandydatów.
13. Wybory kandydatów przeprowadzane są na podstawie obowiązującej Ordynacji Wyborczej.
14. Kandydaci do nowej RKTP są przedstawiani i zatwierdzani przez nowy Zarząd Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK w Olsztynie (zwany dalej Zarządem Oddziału).
13. Przewodniczący zwołuje posiedzenie nowej RKTP w ciągu 4 miesięcy od zatwierdzenia składu przez Zarząd Oddziału.
14. Dokumentami NATP są : lista obecności, regulamin NATP, porządek obrad NATP, sprawozdanie ustępującej RKTP,protokół przebiegu NATP, deklaracje kandydatów.
15. Regulamin zatwierdzony przez Zarząd Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK w Olsztynie.

Porządek obrad NATP
1. Powitanie uczestników NATP.
2. Wybór Prezydium NATP : przewodniczącego, wiceprzewodniczącego i sekretarza.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4.Sprawozdanie z działalności RKTP Komisji Turystyki Pieszej w okresie 2017 - 2022.
5. Prezentacja i wybory kandydatów do nowej RKTP w Olsztynie.
6. Ogłoszenie wyników wyborów.
7. Dyskusja na temat kierunków działania RKTP na lata 2022 – 2026.
8. Zakończenie NATP.