O nas

Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK w Olsztynie jest najstarszą organizacją turystyczną w województwie warmińsko-mazurskim. Istnieje od 18 maja 1946 roku. Inicjatorem i założycielem oddziału Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego (zmiana nazwy nastąpiła w 1950 roku) był inż. Aleksander Zubelewicz.

Od chwili powstania aż do czasów współczesnych celem działania członków oddziału jest poznawanie, przybliżanie i popularyzowanie historii naszego regionu i kraju, uroków krajobrazu, zabytków, zachęcanie do wędrowania, by poznać piękno ojczystej ziemi.

 Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK organizuje imprezy turystyczne takie jak rajdy piesze i rowerowe, spływy kajakowe, wycieczki autokarowe. Pracujemy w oparciu o społeczna działalność kadry, oferujemy także profesjonalną obsługę przewodnicka grup autokarowych, rowerowych i kajakowych. Oddział od 1951 roku lat prowadzi kursy pozwalające uzyskać uprawnienia przewodnika terenowego po regionie Warmii i Mazur.

 Kadra Oddziału była pomysłodawcami projektu imprez "Olsztyn Aktywnie" realizowanego przy współpracy z Urzędem Miasta.

 

 

 Oddział Warmińsko-Mazurski
Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Olsztynie

Olsztyn 10-950, ul.Staromiejska 1 / 13
tel./fax. (0-89) 527-36-65
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Numer KRS: 00000 94 027