Wycieczki rowerowe

2024.06.02 Wycieczka rowerowa 4R Szlakiem zamków i pałaców na rowerze

Klub Turystyki Rowerowej 4R przy PTTK zaprasza członków klubu i PTTK na wycieczkę rowerową "Szlakiem zamków i pałaców" w dniu 02 czerwca 2024 r. (niedziela).


W programie wycieczki rowerowej:
1) Lipy - Sanktuarium Matki Bożej Lipskiej (kościół z 1861 r. wybudowany po pożarze murowanej kaplicy z 1629 r.),
2) Lubawa- miasto leżące na Ziemi Lubawskiej, należące do sieci miast Cittaslow, z wieloma zabytkami m.in. ruiny zamku biskupów chełmińskich z przełomu XIV i XV w.  zniszczona w wyniku pożaru w   1813 r., pozostałości średniowiecznych murów miejskich z okresu XIV–XVI w. z dwoma gotyckimi basztami obronnymi.  Jedna z nich na przełomie XVII i XVIII w. została przebudowana i funkcjonuje jako dom mieszkalny oraz zabytkowe kamienice z okresu secesyjnego z początku XX w.,
3) ruiny zamku krzyżackiego z XIII w. we wsi Bratian,
4) Kurza Górka oraz ruiny średniowiecznego zamku biskupa chełmińskiego w Kurzętniku, grill z pieczeniem kiełbasek oraz poczęstunek,
5) Pałac w Mortęgach - mini zoo i stadnina koni.

Trasa: Lipy - Lubawa – Targowisko Dolne - Ludwichowo - Bratian - Nowe Miasto Lubawskie - Kurzętnik - Tylice - Mortęgi - Tuszewo - Lubawa- Lipy / Całkowity dystans wycieczki rowerowej ok. 51 km.

Udział w wycieczce rowerowej jest bezpłatny. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Zapisy chętnych na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub SMS tel. 603 646 365 do dnia 19-05-2024.

Szczegóły - http://www.4r.olsztyn.pl/rajdy-i-wycieczki/695-szlakiem-zamkow-i-paacow-na-rowerze-02062024.html