2022-07-23 Wycieczka rowerowa wzdłuż Kanału Elbląskiego i Iławskiego

Klub Turystyki Rowerowej 4R zaprasza członków klubu i PTTK do udziału w wycieczce rowerowej wzdłuż Kanału Elbląskiego i Iławskiego planowanej w dniach 23.07.2022.

Udział w wycieczce jest bezpłatny. Wycieczka ścieżkami rowerowymi, drogami szutrowymi i publicznymi. Każdy wiezie ze sobą swoje rzeczy. Wyżywienie i napoje we własnym zakresie.

Zapisy na wycieczkę rowerową na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do dnia 10 lipca 2022.
W zgłoszeniu podajemy: Imię i Nazwisko oraz wycieczka wzdłuż Kanału Elbląskiego i Iławskiego 23.07.2022.

Zbiórka uczestników w Ostródzie na parkingu samochodowym przy dworcu PKP o godz.9:30.
Zakończenie wycieczki planowany jest w Ostródzie na parkingu samochodowym przy dworcu PKP ok. godz. 15:30.

W programie:
- nieczynny stary most kolejowy Czarny Róg, który rozdziela Jezioro Drwęckie,
- początek Kanału Elbląskiego,
- śluzę Zielonka w miejscowości Lubień,
- śluza Miłomłyn i wyspa w mieście Miłomłyn z różnicę poziomów wód.
- kanał Iławski do jeziora Karnickiego, które ma dwa poziomy wody z różnicą 3m.
- zamek Karnity
- śluza Ostróda łączącą Jezioro Pauzeńskie z Jeziorem Drwęckim.

Kierownik wycieczki: Jerzy Ewertowski
Zastępca kierownika: Marian Ewertowski

Termin wycieczki może ulec zmianie w zależności od obowiązujących obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych związanych z epidemią COVID-19.

Podczas wycieczek obowiązuje Regulamin Rajdów Rowerowych Klubu Turystyki Rowerowej 4R przy PTTK Olsztyn oraz zalecenia dotyczące COVID-19. Członkowie PTTK są ubezpieczeni od NNW.