Wycieczki rowerowe

2019-06-08 Wycieczka rowerowa

Koło Przewodników zaprasza 8.06.2019 na wycieczkę rowerową "Kraina Rzeki Pasłęki".

Wyjazd pociągiem ze stacji Olsztyn Główny godz. 9.11 do stacji Gamerki Wielkie 9.38. Trasa wycieczki: Pelnik, Nowy Most, Łęguty, Grazymy, Wynki, Łukta, Florczaki, Żabi Róg, Gubity, Kozia Góra. Długość trasy ok. 40km. Powrót ze stacji Kozia Góra o godz.16.17 do Olsztyna Głównego 16.51. Uczestnicy kupują bilety PKP indywidualnie. Wycieczkę poprowadzi przewodnik Jerzy Popiołek.

2018-05-26-27 IV Rajd Rowerowy Szlakami Warmii i Mazur

Klub Turystyki Rowerowej 4R zaprasza rowerzystów na wycieczkę kajakowo- rowerową pt. IV RAJD ROWEROWY SZLAKAMI WARMII I MAZUR oraz Szlakiem miast Cittaslow do Lidzbarka Welskiego, który odbędzie się w dniach 26-27 maja 2018 r. (sobota-niedziela).
Trasa kajakowo- rowerowa Lidzbark Welski i okolice.

Wycieczka rowerowa w ramach programu współpracy międzynarodowej. Podczas wycieczek obowiązuje Regulamin Rajdów Rowerowych Klubu Turystyki Rowerowej 4R.
Zapisy na wycieczkę rowerową na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i wpłata wpisowego na konto Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK w Olsztynie w terminie do dnia 18 kwietnia 2018 (środa).
Informacje dodatkowe tel. 603646365 lub email. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, adres email i telefon do kontaktu oraz członkowie nr legitymacji PTTK. Dodatkowo proszę o przekazanie informacji o dokonaniu przelewu.

Więcej informacji >>http://www.4r.olsztyn.pl/rajdy-i-wycieczki/404-iv-rajd-rowerowy-szlakami-warmii-i-mazur-26-27052018.html

2018-05-20 Wycieczka rowerowa Tropami sterowców

Klub Turystyki Rowerowej 4R przy PTTK zaprasza rowerzystów na wycieczkę rowerową Olsztyn. Aktywnie! Rower Podmiejski "Tropami sterowców"
Zbiórka uczestników z rowerami przy fontannie obok Strego Ratusza na olsztyńskiej starówce w dniu 20-05-2018 (niedziela) o godz. 9:45.
Wycieczka rowerowa dla rodzin z dziećmi i nie tylko.
Wycieczka rowerowa w ramach IX edycji Olsztyn. Aktywnie! - dyscyplina Rower Podmiejski. Rajd dofinansowany przez Urząd Miasta Olsztyna.
Udział w wycieczce rowerowej jest bezpłatny. Zapisy w dniu wycieczki rowerowej przed startem.
Trasa: Stare miasto – Wojska Polskiego – Radiowa – Las Miejski – Zaklęty zamek – zaginiona osada – lotnisko sterowców – Olsztyn od al. Wojska Polskiego ok. 10 km (w obie strony).
Podczas wycieczki zobaczymy miejsce po grodzisku, miejsce po wymarłej osadzie Sądyty, bazę pierwszowojennych sterowców.

2018-05-20 Przewodnicka wycieczka rowerowa

                                                        

KOMTURIA PASŁĘCKA

Termin: niedziela, 20 maja 2018 r.

Zbiórka na dworcu głównym PKP o godz. 7.30

 

7.47 – 8.47 przejazd pociągiem i przewóz roweru na trasie

  Olsztyn Główny – Małdyty         

                     

8.47 – 18.58 przejażdżka na trasie:

  • Sambród – kościół zamiast pałacu
  • Zielonka Pasłęcka – obraz Jezusa Tarnorudzkiego
  • Kwitajny majątek Marion Doenhoff
  • Kruki Pasłęckie – rezerwat Dęby w Krukach Pasłęckich
  • Rogajny manewry cesarza Wilhelma II
  • Pasłęk – mniej znane atrakcje turystyczne miasta
  • Weklice gocka księżniczka, wodospad na Kowalewce
  • Pilona – dom podcieniowy Jacoba Kliwera

Długość trasy – 50 km

18.58 – 20.36 przejazd pociągiem i przewóz roweru na trasie

Komorowo Żuławskie – Olsztyn Główny

CENA – 50 zł, członkowie Koła Przewodników – 40 zł

ZAPISY DO 15 MAJA 2018

Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK w Olsztynie, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cena obejmuje przejazd pociągiem i przewóz roweru na trasach

Olsztyn Główny – Małdyty i Komorowo Żuławskie – Olsztyn Główny

Wycieczkę poprowadzi przewodnik PTTK – Andrzej Bobrowicz

2018-05-13 Olsztyn. Aktywnie! Rajd Rowerowy Zaawansowany "Frisbee na rowerze"

Klub Turystyki Rowerowej 4R przy PTTK zaprasza na wycieczkę rowerową Olsztyn. Aktywnie! Rajdy Rowerowe Zaawansowane "Frisbee na rowerze" w dniu 13 maja 2018  r. (niedziela).

Wycieczka rowerowa w ramach dyscypliny Rower Podmiejski w ramach IX edycji Olsztyn. Aktywnie! Rajd dofinansowany przez Urząd Miasta Olsztyna. Udział w wycieczce rowerowej jest bezpłatny. Zapisy w dniu wycieczki rowerowej przed startem.

Trasa: Stare miasto – ścieżka rowerowa Park Centralny – Łynostrada – Obrońców Tobruku – Sielska – Plaża Miejska – Harcerska Stanica Wodna Bryza – Bałtycka – Gutkowo ok. 27 km (w obie strony).

Zbiórka uczestników z rowerami przy fontannie obok Strego Ratusza na olsztyńskiej starówce w dniu 13-05-2018 o godz. 9:45.
Wycieczkę poprowadzą kol. Robert Niewiński i kol. Piotr Stecki.

więcej informacji - http://www.4r.olsztyn.pl/rajdy-i-wycieczki/427-1-olsztyn-aktywnie-frisbee-na-rowerze-13052018.html

2018-05-06 2 Olsztyn. Aktywnie! Rower podmiejski

Klub Turystyki Rowerowej 4R przy PTTK zaprasza na wycieczkę rowerową Olsztyn. Aktywnie! Rower Podmiejski "Ptaszarnia - ptaki, ptaszki i nie tylko ... " w dniu 06 maja 2018  r. (niedziela).

Wycieczka rowerowa w ramach dyscypliny Rower Podmiejski w ramach IX edycji Olsztyn. Aktywnie! Rajd dofinansowany przez Urząd Miasta Olsztyna. Udział w wycieczce rowerowej jest bezpłatny. Zapisy w dniu wycieczki rowerowej przed startem.

Trasa: Stare miasto – Wojska Polskiego – Rataja – las – Ptaszarnia – Jagiellońska – Olsztyn ok. 10 km (w obie strony).

Zbiórka uczestników z rowerami przy fontannie obok Strego Ratusza na olsztyńskiej starówce w dniu 06-05-2018 o godz. 9:45.

Wycieczkę poprowadzą kol. Tomasz Sowiński i kol. Beata Akinis-Sowińska.

więcej informacji - http://www.4r.olsztyn.pl/rajdy-i-wycieczki/420-2-olsztyn-aktywnie-ptaszarnia-ptaki-ptaszki-i-nie-tylko-06052018.html

2018-05-04 Szwecja na rowerze

Klub Turystyki Rowerowej 4R zaprasza członków PTTK do udziału w 3-dniowej wycieczce rowerowej "Szwecja na rowerze", planowanej w dniach 04-06 maja 2018 roku.

Zgłoszenia osób chętnych przyjmujemy do 03 lutego 2018 na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W zgłoszeniu chęci udziału podajemy: imię i nazwisko, numer tel. do uczestnika, nr legitymacji PTTK. Osoby zakwalifikowane otrzymają e-mail z informacjami organizacyjnymi. Liczba miejsc ograniczona. O zakwalifikowaniu na wycieczkę decyduje organizator. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub zmiany terminu wycieczki.

Celem wycieczki jest zwiedzenie na rowerze miasta Karskrony i wyspy Aspö z twierdzą Drottningsskär.

Wysokość wpisowego 300 PLN. Wpisowe obejmuje: bilet przepłynięcie promem z rowerami z portu Stena Line w Gdyni do Karlskrony i powrót, nocleg w kabinach 4-osobowych bez okna, śniadanie na promie - bufet szwedzki (przed dopłynięciem do Karlskrony), kolacja na promie (po odpłynięciu promu z Karlskrony), ubezpieczenie NNW uczestników na promie i w Szwecji oraz zwiedzanie grupowo wg programu lub indywidualnie Karlskrony i wyspy Aspö. Łączny dystans 50 km.

Warunki udziału: transport roweru i dojazd do portu Stena Line w Gdyni na prom we własnym zakresie, ubranie stosowne do warunków pogodowych, własny rower, odpowiedzialność za rzeczy, wieziemy swój ekwipunek, ubrania, leki oraz niezbędne narzędzia i części zapasowe do roweru, przygotowanie kondycyjnie siebie oraz techniczne roweru do wycieczki, zakup koron szwedzkich we własnym zakresie.  Ubezpieczenie zdrowotne we własnym zakresie. Wskazana jazda w kasku na rowerze.
We własnym zakresie: transport roweru i dojazd z Olsztyna do portu w Gdyni i powrót z Gdyni do Olsztyna, wyżywienie (oprócz jednego śniadania i kolacji na promie)

 

2018-05-01 Wycieczka rowerowa Tropami tajemnic poligonu Stablack i Herkusa Monte

Klub Turystyki Rowerowej 4R przy PTTK zaprasza rowerzystów na wycieczkę rowerową zaawansowaną "Tropami tajemnic poligonu Stablack i Herkusa Monte" w dniu 01 maja 2018  r. (wtorek).

Udział w wycieczce rowerowej jest bezpłatny. Podczas wycieczki obowiązuje regulamin Rajdów Rowerowych Klubu Turystyki Rowerowej 4R.

Zapisy na wycieczkę rowerową w terminie do dnia 24 kwietnia 2018. Udział w wycieczce po zgłoszeniu chęci uczestnictwa email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Osoby deklarujące chęć skorzystania z transportu zorganizowanego powinny uzgodnić możliwość skorzystania tel. 603646365.

W zgłoszeniu podajemy: Nazwę i datę imprezy, Nazwisko i imię, numer telefonu komórkowego do kontaktu oraz członkowie PTTK wpisują nr legitymacji.

Trasa: Górowo Ił. – Dzikowo – Biała leśniczówka – Orsy – Pareżki – Kamińsk – Górowo

Dystans ok. 34 km.

Wycieczkę poprowadzą znany regionalista kol. Tomasz Sowiński i licencjonowany przewodnik PTTK kol. Piotr Stecki.

Zbiórka zapisanych uczestników korzystających z transportu zorganizowanego w dniu 01-05-2018 o godz. 7:30 przy CEiK

więcej informacji - http://www.4r.olsztyn.pl/rajdy-i-wycieczki/418-tropami-tajemnic-poligonu-stablack-i-herkusa-monte-01052018.html

2018-04-22 Olsztyn. Aktywnie! - Rower Podmiejski Zwierzyniec Warmiński

Klub Turystyki Rowerowej 4R przy PTTK zaprasza na wycieczkę rowerową Olsztyn. Aktywnie! Rower Podmiejski "Zwierzyniec Warmiński" w dniu 22 kwietnia 2018  r. (niedziela).

Wycieczka rowerowa w ramach dyscypliny Rower Podmiejski w ramach IX edycji Olsztyn. Aktywnie! Rajd dofinansowany przez Urząd Miasta Olsztyna. Udział w wycieczce rowerowej jest bezpłatny. Zapisy w dniu wycieczki rowerowej przed startem.

Trasa: Stare miasto – Wojska Polskiego – Rataja – pętla 109 – Wiosenna (las) – Zalbki – Nikielkowo – Zwierzyniec – Zielona Górka – Olsztyn ok. 17 km (w obie strony).

Zbiórka uczestników z rowerami przy fontannie obok Strego Ratusza na olsztyńskiej starówce w dniu 22-04-2018 o godz. 9:45.

Wycieczkę poprowadzą kol. Tomasz Sowiński i kol. Beata Akinis-Sowińska.

więcej informacji - http://www.4r.olsztyn.pl/rajdy-i-wycieczki/419-1-olsztyn-aktywnie-rower-podmiejski-zwierzyniec-warmiski-22042018.html

2018-04-15 Żuławskie domy podcieniowe

 Termin: niedziela, 15 kwietnia 2018 r.

Zbiórka na dworcu głównym PKP o godz. 7.30

7.47 – 9.52 → przejazd pociągiem i przewóz roweru na trasie

Olsztyn Główny – Malbork

9.52 – 18.06 → przejażdżka na trasie:

Marynowy – domy podcieniowe Petera Loewena

Tuja – kościół św. Jakuba

Orłowo – dom podcieniowy Petera Loewena

Jeziernik – dom podcieniowy Wilhelma Claessena

Nowy Staw – Galeria Żuławska, kolegiata św. Mateusza

Stogi – największy cmentarz mennonicki w Polsce

Długość trasy – 55 km

18.06 – 20.36 → przejazd pociągiem i przewóz roweru na trasie

Stogi Malborskie – Olsztyn Główny

CENA – 62, 00 zł

Cena obejmuje przejazd pociągiem i przewóz roweru na trasach

Olsztyn Główny – Malbork i Stogi – Olsztyn Główny

Wycieczkę poprowadzi przewodnik PTTK – Andrzej Bobrowicz

tel. 518 833 488, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapisy

1. droga elektroniczną:
http://www.mazury.pttk.pl/zapisy-online.html?view=event&controller=event&id=111
2. w biurze Oddziału Warmińsko – Mazurskiego PTTK w godz. 12.00 – 16.00 od pn. do pt. do 09.04.2018 r. 
Wpisowe można również wpłacać na konto :
Kredyt Bank: 19 1500 1562 1215 6004 7189 0000

 Serdecznie zapraszamy !
 Zarząd Koła Przewodników

 

2018-03-25 "Z palmą na rowerze"

 
Klub Turystyki Rowerowej 4R przy PTTK zaprasza członków na wycieczkę rowerową "Z Palmą na rowerze" w dniu 25 marca 2018  r. (niedziela). 
Udział w wycieczce rowerowej jest bezpłatny.
Trasa: Stacja Paliw ORLEN Deptuła - Dystans ok. 42 km (w obie strony).
Udział w wycieczce po zgłoszeniu na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. chęci uczestnictwa. Zapisy do 15 marca 2018 r.
W zgłoszeniu podajemy: Nazwisko i imię, numer telefonu komórkowego do kontaktu oraz członkowie PTTK wpisują nr legitymacji.

Wycieczkę poprowadzą licencjonowany przewodnik PTTK kol. Piotr Stecki i kol. Sławomir Buchowski.

Dojazd do miejsca startu Stacja Paliw ORLEN Deptuła przed m. Kadzidło we własnym zakresie.
Osoby, które chcą skorzystać z transportu powinny skontaktować się z organizatorem. Zabezpieczenie roweru do transportu we własnym zakresie. W przypadku wyczerpania miejsc do transportu osób i roweru, uczestnik może wziąć udział pod warunkiem dojazdu na własną rękę do miejsca zbiórki i powrotu. Wycieczka odbędzie się bez względu na warunki pogodowe.

W programie jest zwiedzanie Muzeum Kurpiowskiego w Wachu (bezpłatnie dla członków Klubu 4R z opłaconą składką członkowską, pozostali 8 zł/os.) oraz obiad "Biesiada Kurpiowska" w cenie 25 zł/os. (wymagana wcześniejsza rezerwacja). Osoby chętne będą mogły dokonać wpłaty podczas zebrania Klubu 4R w dniu 15-03-2018.

Podczas wycieczki obowiązuje regulamin Rajdów Rowerowych Klubu Turystyki Rowerowej 4R.  Osoby w wieku poniżej 18 lat mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów.  Uczestnicy przyjeżdżają sprawnymi rowerami.  Zabezpieczenie rowerów należy do właściciela roweru. Zabieramy ze sobą: zapasową dętkę i klucze, prowiant i picie oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych.

Więcej informacji >> http://www.4r.olsztyn.pl/rajdy-i-wycieczki/411-z-palm-na-rowerze-25042018.html

2017-08-06 - Wyprawa do krainy księcia Wewy

Klub Turystyki Rowerowej 4R przy PTTK zaprasza rowerzystów na wycieczkę rowerową zaawansowaną "Wyprawa do krainy księcia Wewy" w dniu 06 sierpnia 2017 r. (niedziela). http://www.4r.olsztyn.pl/rajdy-i-wycieczki/364-7-olsztyn-aktywnie-wyprawa-do-krainy-ksicia-wewy-06082017.html