2023-05-28 Wokół Jeziora Szeląg Wielki

Klub Turystyki Rowerowej 4R zaprasza członków klubu i PTTK do udziału w wycieczce rowerowej wzdłuż Wokół Jeziora Szeląg Wielki planowanej w dniach 28.05.2023.

Udział w wycieczce jest bezpłatny. Dojazd we własnym zakresie. Wycieczka ścieżkami rowerowymi, drogami szutrowymi i publicznymi. Każdy wiezie ze sobą swoje rzeczy. Wyżywienie i napoje we własnym zakresie.

Udział w wycieczce po zgłoszeniu chęci uczestnictwa w wycieczce na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do dnia 24 maja 2023. W zgłoszeniu podajemy: Imię i Nazwisko oraz wycieczka Wokół Jeziora Szeląg Wielki

Zbiórka uczestników w Ostródzie na parkingu samochodowym przy Dworcu Kolejowym w Ostródzie o godz. 9:30.
Zakończenie wycieczki planowane jest w Ostródzie na parkingu samochodowym przy dworcu PKP ok. godz. 17:00.

Trasa: Ostróda Dworzec Kolejowy - Lubajny - Stare Jabłonki - Kątno - Plichta - Tabórz - Szeląg - Ruś Mała - Ostróda Dworzec Kolejowy (całkowity dystans 45 km)

W programie:
- Grill z pieczeniem kiełbasek - kiełbaski, pieczywo i napoje we własnym zakresie:
- Tunel żeglugowy Kanału Elbląskiego i widok na Jezioro Szeląg Mały (początek Kanału Elbląskiego)
- Skansen fortyfikacji
- Rezerwat Sosny Taborskiej
- Śluza Ruś Mała

Wycieczkę poprowadzą: kol. Jerzy Ewertowski i kol. Marian Ewertowski

Informacje na - http://www.4r.olsztyn.pl/rajdy-i-wycieczki/659-wycieczka-klubu-4r-woko-jeziora-szelg-wielki-04062023.html