Pozostałe imprezy

2021-08-29- 09.05 Wędrówki górskie „Bieszczady”

  1. Sobota - 28.08.2021r Wyjazd busu o godz. 6:00 z ul. Staromiejskiej siedziba Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK.

     Przyjazd do Wetliny i zakwaterowanie w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w pokojach 3 osobowych.     

  1. Niedziela – 29.08.2021r

       Po śniadaniu wyjście na trasę: Kalnica  –  Smerek – Przełęcz Orłowicza – Połonina Wetlińska (Szare Berdo, Srebrzysta Przełęcz) – Chatka Puchatka – Przełęcz Wyżna.

  1. Poniedziałek – 30.08.2021r

    Po śniadaniu wyjście na trasę: Ustrzyki Górne – Połonina Caryńska – Przełęcz Wyżniańska lub Brzegi Górne.

  1. Wtorek – 31.08.2021r

    Po śniadaniu wyjście na trasę: Cisna – Jasło – Okrąglak – Fereczata – wieś Smerek.

  1. Środa – 01.09.2021r

    Po śniadaniu wyjście na trasę: Ustrzyki Górne – Szeroki Wierch – Tarnica – Wołosate.

  1. Czwartek – 02.09.2021r

    Po śniadaniu wyjście na trasę: Berezki – Przełęcz Przystup –  Połonina Caryńska –Przełącz Wyżniańska.

  1. Piątek – 03.09.2021r

     Po śniadaniu wyjście na trasę: „Worek Bieszczadzki” ścieżka przyrodniczo-historyczna w Dolinie Górnego Sanu „Bóbr”, schron BPN, Sianki – ruiny folwarku Stroińskich, grób hr. Klary i Franciszka Stroińskich, źródła Sanu.  

  1. Sobota – 04.09.2021r 

    Po śniadaniu wyjście na trasę: Widełki – Bukowe Berdo – Krzemień – Przełęcz Goprowców – Tarnica –  Wołosate.

  1. Niedziela – 05.09.2021r

    Po śniadaniu wyjazd do Olsztyna po drodze – spacer koroną zapory nad Soliną, czas na zakup pamiątek.

W czasie pobytu w Wetlinie przewidziane są wieczorki przy ognisku. Realizacja programu w poszczególne dni może ulec zmianie.

W ramach wniesionej opłaty 1 100 zł uczestnik ma zapewnione: 

- 8 noclegów,

- transport,

- wstępy do Parku Narodowego,

- ubezpieczenie,

- pamiątkową wklejkę i znaczek.

Posiłki uczestnicy zapewniają sobie we własnym zakresie.  

Zgłoszenia i wpłata wpisowego  400 zł organizatorowi Zdzisławie Łukaszewskiej, kontakt tel. 698 659 608. 



Z turystycznym pozdrowieniem:

Zdzisława Łukaszewska

2021-08-07-11 Wyprawa Rodzinna na Białoruś

UWAGA: obowiązkowo ważny paszport (paszport musi być ważny jeszcze minimum 3 miesiące od daty zakończenia wyprawy).

 

  1. Sobota 07.08.2021r Wyjazd busa o godz. 4:00 z ul. Staromiejskiej siedziba Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK

Przekroczenie granicy w Kuźnicy Białostockiej-Bruzgach. 

Spotkanie i zwiedzanie z przewodnikiem:

Brześć: Twierdza Brzeska, katolicki Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego ze słynnym obrazem Matki Boskiej Ocalenia, spacer ulicą Sowiecką.

Skoki:  Mieści się tu kompleks pałacowo-parkowy  szlacheckiego rodu Niemcewiczów, miejsce urodzenia pisarza Jana Ursyna Niemcewicza. 

Wołczyn: W 1938 w krypcie kaplicy zostały pochowane, przewiezione z kościoła św. Katarzyny w ówczesnym Leningradzie, zwłoki króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego

Nocleg Brześć.

 

  1. Niedziela  08.08.2021r 

Kobryń: Drewniana cerkiew z XIX w., grób rodzinny Mickiewiczów i groby nieznanych żołnierzy przy kościele katolickim, dworek R. Traugutta.

Hruszowa:  Dawnym majątek Marii Rodziewiczówny, ze słynnym dębem Dewajtis. 

Zakoziel: Kaplica-grobowiec rodu Orzeszków.

Janów Poleski:  miejsce męczeńskiej śmierci bł. Andrzeja Boboli. 

Pińsk: Stolica białoruskiego Polesia. Katedra p.w. Wniebowzięcia NMP i klasztor franciszkanów z 1712 r., kolegium jezuickie, pałac Butrymowiczów z lat 1784-90, dom Kapuścińskich. ew. rejs po Prypeci. 

Nocleg Pińsk. 

 

  1. Poniedziałek 09.08.2021r

Śniadanie i wyjazd na trasę.

Łohiszyn: Kościół rzymskokatolicki, obraz MB Królowej Polesia 

Kosów Poleski (Mereczowszczyzna): Pałac Pusłowskich. Dwór Tadeusza Kościuszki

Różana: Ruiny dawnej rezydencji pałacowej rodu Sapiehów, kościół, synagoga.

Żyrowicze: Prawosławny Sobór Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny w stylu barokowym, cudowna Żyrowicka Ikona Matki Bożej.

Słonim: Późnobarokowy kościół katolicki św. Andrzeja, kościół Bernardynek pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, barokowa synagoga z 1642,  pomnik Lwa Sapiechy.

Nocleg Lida.

 

  1. Wtorek  10.08.2021r 

Nowogródek: Zamek, kościół farny Przemienienia Pańskiego, miejsce ślubu króla Władysława Jagiełły z matką jego synów, Zofią Holszańską.  W bocznej kaplicy znajduje się XVIII-wieczny obraz Matki Boskiej Nowogródzkiej; tu również ochrzczono Adama Mickiewicza.  W dawnym dworku Mickiewiczów w Nowogródku, gdzie wieszcz spędził pierwsze lata życia, znajduje się Muzeum Adama Mickiewicza.

Jezioro Świteź.

Zaosie: Miejsce urodzenia Adama Mickiewicza.

Mir: Późnogotycki zamek obronny. Obiekt wpisany jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Nocleg Lida.

 

  1. Środa 11.08.2021r 

Śniadanie, wykwaterowanie i zwiedzanie Lidy.

Po zwiedzaniu wyjazd do Polski.

Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

 

W cenie 1 450 zł (słownie: tysiąc sto złotych)  zapewniamy:

transport, 

4 noclegi, 

4 śniadania,

4 obiadokolacje, 

obsługę przewodnika przez 5 dni,

wstępy do zwiedzanych obiektów,

okolicznościową wklejkę i znaczek,

ubezpieczenie.

Wymiany waluty (ruble białoruskie) dokonamy w Brześciu.

Proszę zabrać tradycyjnie śpiewniki, dobry humor oczywiście też….

 

Zgłoszenia i wpłata wpisowego w wysokości  400 zł organizatorowi Zdzisławie Łukaszewskiej kontakt telefoniczny 698 659 608. 

 

Z turystycznym pozdrowieniem

Zdzisława Łukaszewska




2021-07-17-24 XXIX Wyprawa Rodzinna „Poznajemy Polskę” Biała Podlaska i okolice

XXIX Wyprawa Rodzinna „Poznajemy Polskę”

Biała Podlaska i okolice

17-24.07.2021r

       

Odjazd autokaru o godz. 6:00 z ul. Staromiejskiej  siedziba Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK. 

Noclegi: „Dom Wycieczkowy Podlasie”  w Białej Podlaskiej  w pokojach 2 i 3  osobowych.

Program (wszystkie dni z przewodnikiem):

17 lipiec 2021r – sobota:

Przyjazd do Białej Podlaskiej, zakwaterowanie.

 

18 lipiec 2021r – niedziela:

Husinka – Kamienna Baba.

Kuzawka – miejsce związane z Tadeuszem Kościuszko.

Terespol – bunkry twierdzy Brześć po zachodniej stronie rzeki  Bug.

Neple – Dwór rodziny Mierzejewskich.

Pratulin – miejsce męczeństwa Błogosławionych Unitów Podlaskich.

Janów Podlaski – stadnina konia arabskiego.

Leśna Podlaska – leśne sanktuarium Maryjne z okresu Wiktorii Wiedeńskiej.

 

19 lipiec 2021r –  poniedziałek:

Serpelice – Kalwaria Podlaska.

Grabarka – Święta Góra Prawosławia z 15 tys. Krzyży.

Mielnik – odkrywkowa kopalnia kredy ze wzgórzem zamkowym.

Siemiatycze – miasto trzech wyznań, klasztor po Sapiehach, zabytkowy cmentarz.

Drohiczyn – wzgórze zamkowe katedra, Muzeum Diecezjalne.

Korczew – piękny pałac z parkiem.    

 

20 lipiec 2021r –  wtorek:

Międzyrzec Podlaski – najstarsze miasto w regionie, późnogotycki kościół św. Mikołaja.

Kąkolewnica – miejsce męczeństwa i wywózki na Sybir po II wojnie światowej.

Łuków – zabytkowe miasto, zespół klasztorny i kościół Podwyższenia Krzyża. 

Czemierniki – zespół zamkowy z XVII w i pałac z XVI w.

Okrzeja i Wola Okrzejska – miejsce urodzenia i usypania kopca dla Henryka Sienkiewicza.

Wola Gułowska – sanktuarium i zespół klasztorny poświęcony żołnierzom września.

 

21 lipiec 2021r –  środa:

Łomazy -  Kościół Parafialny p.w.św. Apostołów Piotra i Pawła, Kaplica p.w. Św. Jana Ewangelisty

Dokudów – miejsce urodzenia księdza Brzózki, drewniany kościół z pocz. XX w.

Drelów – kościół św. Onufrego (XIX w.) dawniej cerkiew prawosławna, miejsce męczeństwa unitów podlaskich, izba pamięci.

Kolembrody – Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, drewniana kapliczka z XIX w.  

Ortel Królewski i Książęcy - grodziskoXI - XII w., Park dworski.

 

22 lipiec 2021r –  czwartek:

Biała Podlaska – Muzeum Regionalne (ikony), ruiny zamku bielskiego, kościół św. Anny, rynek, dawny kościół pobazyliański.

Siedlce – Muzeum Diecezjalne z jedynym obrazem El Greca Ekstaza św. Franciszka, Ratusz, Pałac Ogińskich z XVIII w.

Krasnodęby-Sypytki – miejsce schwytania ks. Brzózki.

Patrykozy – Pałac wybudowany dla generałów Wojsk Polskich w pierwszej połowie XIX w.

 

23 lipiec 2021r - piątek:

Łosice – Zespół poklasztorny księży komunistów pocz. XIX w, Kościół cmentarny św. Stanisława (1845), Neogotycki kościół św. Zygmunta (1909).

Dąbrowa – muzeum Ziemiaństwa Polskiego

Korczew – Pałac Kuczyńskich XVIII w, park.   (2 grupy)

Paprotna – drewniany kościół z pięknym plafonem na suficie wykonany na otynkowanej słomie.

Sokołów Podlaski  – miejsce stracenia ks. Brzózki.

Węgrów – Bazylika Mniejsza p.w. Piotra i Pawła, pobernardyński Zespół Klasztorny, stary cmentarz ewangelicki z kościołem drewnianym z XVII w, Dom Gdański.

 

24 lipiec 2021r – niedziela:

Powrót do Olsztyna w godzinach wieczornych.

 

Realizacja programu w poszczególne dni może ulec zmianie.



Koszt wycieczki  1 100 zł  w tym: 

7 noclegów (pościel, ręczniki, kuchnia z wyposażeniem), 

autokar,

parkingi,

usługi przewodnickie,

wstępy do zwiedzanych obiektów,

ubezpieczenie,

pamiątkowa wklejka i znaczek.

Wyżywienie we własnym zakresie.



Zgłoszenia i wpłata wpisowego 400 zł organizatorowi Zdzisławie Łukaszewskiej kontakt tel. 698 659 608; mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..



                                                                                            Z turystycznym pozdrowieniem

                                                                                                 Zdzisława Łukaszewska

 

2021-06-03 Poznajemy Polskę Małopolskie - Polowanie na krakowskiego laguna (Lagunus cracoviensis)

W weekend Bożego Ciała 3-6 czerwca 2021 wybieramy się z Kołem Rodzinnym Laurencja na krajoznawcze łowy do Krakowa. 
3 czerwca - przejazd i zapoznanie z terenami łowieckimi (Stare Miasto i Wzgórze Wawelskie). 
4 czerwca - nagonka (Kazimierz i Podgórze). 
5 czerwca - wykurzanie zwierza z nory (Bochnia). 
6 czerwca - polowanie i powrót z trofeum. 
Zbiórka uczestników 3 czerwca 2021 przy kasach PKP Olsztyn Główny o godzinie 5.40, przejazd Olsztyn - Kraków 5.59 - 12.30. Przejazd Kraków - Olsztyn 16.12 - 22.29.
Czatownie : Kościół Mariacki, synagoga Remuh, Fabryka Schindlera, Muzeum Podgórza i  Muzeum Czartoryskich. 

2021-05-29 Kolej na PTTK - Nasza Cittaslow- Morąg

Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK….

od 75 lat zapraszamy na wycieczki

 

 

Zapraszamy na wycieczkę z cyklu „Kolej na PTTK”

NASZA CITTASLOW – MORĄG, sobota, 29 maja 2021

Zbiórka uczestników na dworcu Olsztyn Główny o 9.30, odjazd pociągu do Morąga o 9.44

Przejazd pociągiem Olsztyn Główny – Morąg

I część: zwiedzanie Morąga, najważniejsze miejsca i zabytki, Muzeum J.G. Herdera. Płatne wstępy: zamek krzyżacki 10 zł, Muzeum im. J. G. Herdera 11/6 zł 

II część: Rozlewisko Morąskie – rajd pieszy (8 km)

Przejazd pociągiem Morąg – Olsztyn Główny, odjazd pociągu o 19.42

Istnieje możliwość zakończenia zwiedzania po I części i wcześniejszy powrót pociągiem do Olsztyna, odjazd pociągu o 15.48

Bilety na przejazd we własnym zakresie.

Przewodnik: Magdalena Żółtowska-Sikora 

 

UWAGA!

                   Jeżeli planujesz także wyjazd w niedzielę to na cały weekend, czyli na dwa wyjazdy warto  

                    kupić tzw. bilet miniturystyczny Polregio za 39 zł.

 

                   Bilet uprawnia do wielokrotnych przejazdów od godziny 18:00 w piątek, do   

                    godziny 6:00 w poniedziałek. 

2021-05-16 XIV Msza święta żeglarska

Klub Turystyki Wodnej KILWATER działający przy Oddziale Warmińsko-Mazurskim PTTK w Olsztynie zaprasza wszystkich serdecznie na Mszę Świętą Żeglarską, która się odbędzie w niedzielę 16 maja o godzinie 18:00 w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej (ul. Bajkowa 15) w Olsztynie

 

.

2020-10-20 Spotkanie Olsztyńskich Turystów TRAMP

 

SPOTKANIE ODWOŁANE

 

Zapraszamy serdecznie na pierwsze jesienne Spotkanie Olsztyńskich Turystów TRAMP we wtorek, 20 października 2020 r. (tradycyjny trzeci wtorek miesiąca), o godz. 18:30, do pubu GALERIA SOWA, przy ul. Zamkowej 2.

Program spotkania:

1. Powitanie uczestników w nowym sezonie spotkań.

2. Prezentacja "Masyw Dachstein - trekking i ferraty w cieniu koronawirusa" - prelegenci Jerzy Olak i Kazimierz Kisielew (KTG Grań przy Oddziale Warmińsko-Mazurskim PTTK w Olsztynie)

3. Po zakończeniu prelekcji, około godziny 20:00, część nieoficjalna: rozmowy w kuluarach, dyskusje, integracja.

UWAGA!!! Spotkania TRAMP zmieniają lokalizację i wracają do kolebki. Począwszy od października 2020 r. Spotkania Olsztyńskich Turystów TRAMP będą się odbywać w pubie GALERIA SOWA, przy ul. Zamkowej 2 (pomiędzy Zamkiem Kapituły Warmińskiej a Mostem Zamkowym na Łynie). Tym samym powracamy do dawnego wieloletniego miejsca naszych turystycznych imprez edukacyjno-integracyjnych.

Można przyjść wcześniej (pub jest otwarty od godz. 18:00).

Wstęp wolny!


Zapraszamy serdecznie wszystkich turystów, podróżników, krajoznawców i włóczęgów!
 

2020-09-04-06 Kaliningrad Wycieczka szkoleniowa 3 - dniowa

Kaliningrad Wycieczka szkoleniowa 3 - dniowa 04 - 06.09.2020

Przykładowy program

1 DZIEŃ

08.00 Zbiórka przy Hali Urania w Olsztynie
08.00 - 09.30 Przejazd na granicę w Bezledach
09.30 - 13.30 (10.30 czasu Kaliningradzkiego) odprawa celno - paszportowa, przekroczenie granicy
13.30 - 16.00 Przejazd do hotelu w Swietłogorsku, zakwaterowanie
18.00 - 19.00 Obiadokolacja

Wieczorny spacer

Czytaj więcej...

2020-06-11-14 Zlot Rodzinny Aktywu Turystyki Pieszej 2020

Ziemia Łódzka

Filmowym szlakiem i nie tylko

Wycieczka autokarowa

Termin: 11 – 14 czerwca 2020 r. (czwartek – niedziela) – 4 dni.

Program:

Dzień 1 – 11 czerwca 2020 r.

Zbiórka o godz. 7:50 przy siedzibie Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK (Wysoka Brama).

Wyjazd o godz. 8:00 z zatoki postojowej przy siedzibie PTTK (ul. Staromiejska 1/13).

Przejazd z Olsztyna do Piotrkowa Trybunalskiego.

Zwiedzanie Piotrkowa Trybunalskiego – Muzeum Piwowarstwa, Stare Miasto, Wieża Królewska – Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, bazylika pw. Św. Jakuba, kościół jezuitów, kościół i klasztor bernardynów, secesyjna i historyczna zabudowa centrum, Wielka Synagoga.

Spacer szlakiem obiektów i plenerów zdjęciowych do filmów polskich, które były kręcone w Piotrkowie Trybunalskim.

Przejazd z Piotrkowa Trybunalskiego do Łodzi.

Obiadokolacja i nocleg w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Łodzi, ul. Zamenhofa 13 (w centrum miasta).

Dzień 2 – 12 czerwca 2020 r.

Śniadanie.

Zwiedzanie Łodzi – spacer po mieście z przewodnikiem, cz. 1 (ul. Piotrkowska, Plac Wolności, Park Staromiejski, historyczna zabudowa centrum miasta). Zwiedzanie muzeów: Muzeum Miasta Łodzi w dawnym pałacu Izraela Poznańskiego, Manufaktura, Muzeum Kanału „Dętka”, Muzeum Sztuki.

W trakcie zwiedzania czas wolny.

Obiadokolacja i nocleg w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Łodzi, ul. Zamenhofa 13 (w centrum miasta).

Dzień 3 – 13 czerwca 2020 r.

Śniadanie.

Zwiedzanie Łodzi – spacer po mieście z przewodnikiem, cz. 2 (Sobór św. Aleksandra Newskiego, Cmentarz Żydowski, spacer szlakiem Filmowej Łodzi). Zwiedzanie muzeów: Centralne Muzeum Włókiennictwa, Muzeum Sztuki Iluzji.

W trakcie zwiedzania czas wolny.

Obiadokolacja i nocleg w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Łodzi, ul. Zamenhofa 13 (w centrum miasta).

Dzień 4 – 14 czerwca 2020 r.

Śniadanie i wykwaterowanie.

Przejazd z Łodzi do Łowicza.

Zwiedzanie Łowicza – Katedra pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja, kościoły, spacer po mieście.

Przejazd z Łowicza do Nieborowa.

Zwiedzanie Muzeum w Nieborowie i Arkadii – pałac w Nieborowie, Ogród Arkadyjski Heleny Radziwiłłowej, Ogród barokowy w Nieborowie.

Przejazd z Nieborowa do Nowej Wsi koło Kutna.

Nowa Wieś koło Kutna – nowy geodezyjny środek Polski (według ustaleń z 2018 r.).

Przejazd z Nowej Wsi koło Kutna do Olsztyna.

Powrót do Olsztyna w godzinach wieczornych.

3 x nocleg w Łodzi – Szkolne Schronisko Młodzieżowe, ul. Zamenhofa 13 (w samym śródmieściu, 300 metrów od ul. Piotrkowskiej) – pokoje 2-osobowe i 3-osobowe z umywalkami i wspólnymi łazienkami na korytarzach. W pokojach dostęp do Internetu, wi-fi, telewizor. W pełni wyposażona kuchnia do dyspozycji na korytarzu.

3 x śniadanie oraz 3 x obiadokolacja – w miejscu noclegów, w schronisku.

Ostatniego dnia wycieczki (14 czerwca 2020 r.) obiad w drodze powrotnej do Olsztyna – w Karczmie „Pod Strzechą” (ul. Grodzka 5) w Płocku – we własnym zakresie.

Łączny koszt wycieczki przy 30 uczestnikach – 550 zł od osoby, łącznie z biletami wstępów do obiektów.

Zapisy na wycieczkę wraz z wpłatą zaliczki w kwocie minimum 100 zł - w terminie od 11 marca 2020 r. do 8 kwietnia 2020 r. podczas spotkań członków i sympatyków Koła Grodzkiego Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK w Klubie Turysty PTTK, a także w biurze Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK, przy ul. Staromiejskiej 1/13 w Olsztynie – od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-15:30.

Ostateczny termin wpłaty drugiej raty (reszty kosztów udziału w wycieczce) mija z dniem 15 maja 2020 r.

Opłata drugiej raty kosztów udziału w wycieczce przyjmowana będzie w biurze Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK, przy ul. Staromiejskiej 1/13 w Olsztynie – od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-15:30 oraz podczas spotkań członków i sympatyków Koła Grodzkiego Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK w Olsztynie.

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona! O udziale w wycieczce decyduje kolejność zgłoszeń i pierwszeństwo zapisów!

 

2020-04-03-06 Lwów Wycieczka szkoleniowa 4-dniowa

Hotel Lviv znajduje się w samym sercu Lwowa, zaledwie 3 minuty spacerem od Opery Lwowskiej. Recepcja w obiekcie jest czynna przez całą dobę. Na miejscu dostępny jest salon piękności.
Jasne, eleganckie pokoje urządzone zostały w klasycznym stylu, a ich wyposażenie obejmuje telewizor, lodówkę oraz biurko. Wszystkie pokoje dysponują łazienką.

Przykładowy program wycieczki

1 dzień

05.00 zbiórka przy Hali Urania w Olsztynie
13.00 - 14.00 obiad w okolicy Lublina (płatny we własnym zakresie)
14.00 - 19.00 przejazd na granicę, odprawa celno - paszportowa, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja serwowana

Czytaj więcej...

2020-03-17 Spotkanie Olsztyńskich Turystów TRAMP

 

Spotkanie odwołane!!!

 

Zapraszamy serdecznie na kolejne Spotkanie Olsztyńskich Turystów TRAMP we wtorek, 17 marca 2020 r., o godz. 18:30, do pubu LAS w Centrum Miasta.

Program spotkania:

1. Prezentacja "Zimowy trekking początkiem pasji do wspinaczki" - prelegent Dawid Nowakowski (Klub Wysokogórski w Olsztynie).

2. 10-minutowa przerwa techniczna na przełączenie sprzętu, pogawędki i integrację.

3. Prezentacja "Dolomity - ferraty i wspinanie" - prelegent Adam Korpusik (Klub Wysokogórski w  Olsztynie).

4. Po zakończeniu prelekcji, około godziny 21:00, część nieoficjalna: rozmowy w kuluarach, dyskusje, integracja.


Spotkania TRAMP odbywają się w nowym miejscu - pubie LAS w Centrum Miasta, przy ul. Prostej 38 (Stare Miasto). Pub LAS (dawny pub Mech) znajduje się w podwórzu pomiędzy ulicami Prostą i Kołłątaja. Obok Izby Rzemiosł, na pierwszym piętrze, nad dyskoteką Impuls.

Można przyjść wcześniej (pub jest otwarty od godz. 18:00).

Wstęp wolny!


Zapraszamy serdecznie wszystkich turystów, podróżników, krajoznawców i włóczęgów!
 

Pub LAS w Centrum Miasta (dawny pub Mech) - https://www.facebook.com/LASwcentrummiasta/

 

2020-03-15 „Miasta dobrego i spokojnego życia Warmii i Mazur”

Impreza odwołana!!!

 

 

Koło Rodzinne „Laurencja”

Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK w Olsztynie  

zaprasza w dniu 15.03.2020r.

na 141 „Wędrówki Rodzinne” z cyklu

 „Miasta dobrego i spokojnego życia Warmii i Mazur” 

„Miasto smoka – Orneta oraz Pieniężno – miasto Werbistów”

 

 Trasa:   
- Sanktuarium w Krośnie k/Ornety/ Św. Lipka w skromniejszej wersji/.

- Orneta: kościół farny, ratusz, Galeria Dziedzictwa Ornety, cerkiew prawosławna, dawny zamek biskupi i dawna synagoga.       
- Dom Misyjny Werbistów na skraju Rezerwatu Doliny Wałszy k/Pieniężna.
- Pieniężno: miejsce po starym mieście (pastwisko) z ruinami zamku kapituły warmińskiej, ratusza i kościoła ewangelickiego, najwyższy most kolejowy na Warmii i Mazurach, elektrownia wodna, Rezerwat "Dolina Rzeki Wałszy".
Wyjazd autokaru o godz. 9:00 z ul. Staromiejskiej siedziba Oddziału Warmińsko- Mazurskiego PTTK.

Planowany powrót ok. godz. 18:00.

Koszt 55 zł od osoby.

W cenie herbatka lub kawa i możliwość zjedzenia obiadu - we własnym zakresie.

Zapisy i wpłaty przyjmowane będą od 3 marca 2020 r. w Oddziale Warmińsko- Mazurskim PTTK, poniedziałek – piątek w godz.12:00–16:00 lub na konto bankowe: Bank Zachodni 19 1500 1562 1215 6004 7189 0000.

Wycieczkę poprowadzi Jurek Popiołek.                         

Do zobaczenia na trasie

Prezes Koła

Zdzisława Łukaszewska