Wycieczki piesze

2024-05-01 Kolej na PTTK!: Chorzele, Opaleniec i tysiącletnia granica

Dnia 01 maja pojedziemy na pogranicze Mazowsza i Mazur, do stacji Chorzele. Zbiórka uczestników na dworcu tymczasowym Olsztyn Główny o godz. 7:00. Odjazd pociągu Polregio do stacji Chorzele o godz. 7:17. Przyjazd o godz. 8.40.

Piesza wędrówka na trasie: Stacja kolejowa Chorzele - Opaleniec - Chorzele - Stacja kolejowa Chorzele (ok. 20 km). Zwiedzimy Opaleniec i Chorzele, weźmiemy udział w odpuście w Opaleńcu, odwiedzimy 4 cmentarze i 3 kościoły oraz kilkukrotnie przekroczymy tysiącletnią granicę. Powrót pociągiem Polregio ze stacji Chorzele o godz. 19.59. Przyjazd do Olsztyna o godz. 21.23. Uczestnicy kupują bilety kolejowe we własnym zakresie.

Wycieczkę poprowadzi przewodnik terenowy PTTK Zbigniew Rutkowski, który dołączy do uczestników na stacji kolejowej w Pasymiu.

UWAGA! w majówkę nie obowiązuje turystyczny bilet weekendowy.