Jubileusz 50-lecia Klubu Turystyki Górskiej GRAŃ

Dnia 23 listopada w Kamienicy Naujacka odbył się uroczysty Jubileusz 50-lecia Klubu Turystyki Górskiej „Grań”. Oprócz części oficjalnej, atrakcją wieczoru był koncert poezji śpiewanej i spotkanie z wybitnym himalaistą Krzysztofem Wielickim.

Początek uroczystości odbył się w podniosłej atmosferze – miały miejsce oficjalne przemówienia zaproszonych gości oraz wręczanie pamiątkowych medali, statuetek i dyplomów. Szczególnie uhonorowano najstarszych członków klubu, którzy pamiętali jego początki. Z przyjemnością rozpoznawali się na starych fotografiach podczas prezentacji poświęconej historii klubu. Powstał on dokładnie 29 października 1969 roku i działa przy Oddziale Warmińsko-Mazurskim PTTK.

Po części oficjalnej w górskie klimaty wprowadziła obecnych Katarzyna Skłodowska – olsztyńska himalaistka. Przedstawiła członkom „Grani” i zaproszonym gościom zdjęcia ze swoich himalajskich wypraw. Do tematyki górskiej nawiązał również w swoim koncercie poezji śpiewanej Apolinary Polek. Na samym końcu wystąpił gość specjalny - wybitny polski himalaista Krzysztof Wielicki. Przedstawił zdjęcia i fragmenty filmów ze swoich wypraw oraz opowiedział o swojej drodze życiowej i harcie ducha, które zaprowadziły go do zdobycia Korony Himalajów i Karakorum.

Prezes Klubu -Michał Węgrzycki.

Klub Turystyki Górskiej GRAŃ z okazji Jubileuszu 50-lecia wydał piękny Album w twardej oprawie. Cena 50 zł. Zostało tylko 20 sztuk. Możliwość odbioru w Oddziale PTTK lub wysyłki. Informacje i zamówienia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Patronat Honorowy nad Jubileuszem objął Pan Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Partnerzy:

Sponsorzy: