Rabat 15% dla członków PTTK w Leśnym Parku Linowym

Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK nawiązał współpracę z Leśnym Parkiem Linowym, w ramach której udzielany będzie rabat 15% na trasy dla członków PTTK.

Przy kasie należy okazać ważną legitymację PTTK.

Leśny Park Linowy

ul. Parkowa 3A

tel. 797 12 90 60

Czynne codziennie w sezonie letnim w godz. 10-20, w sezonie zimowym 10-18. Dojazd autobusem nr 7, 10, 17 do przystanku Jakubowo.

Leśny Park Linowy jest miejscem, gdzie są realizowane cele sportowo-rekreacyjne, edukacyjne oraz promocja zdrowego stylu życia. Jest wkomponowany w krajobraz kulturowo-przyrodniczy Lasu Miejskiego, stanowi uzupełnienie oferty edukacyjno-turystycznej Olsztyna. Jedną z atrakcji Parku jest długi zjazd tyrolski nad Stadionem Leśnym liczący łącznie 333m (2 zjazdy) na wysokości 18m.

Leśny Park Linowy obejmuje trasy łatwe - dla dzieci, średnie - dla młodzieży, trudne oraz nawą trasę Ekstremum - ze względu na wysokość asekuracji polecane osobom wyższym.

Ścianka wspinaczkowa została zaprojektowana i wybudowana na potrzeby Leśnego Parku Linowego w Olsztynie. Wykonawcą jest firma Elbrus, która posiada wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu ścianek wspinaczkowych. Na ściance został zastosowany panel imitujący rzeźbę skalną. Ścianka jest bryłą 3D.

Parametry ścianki: wysokość 9m, łączna powierzchnia 112m², 6 stanowisk asekuracji „na wędkę” (możliwość pokonywania tras łatwych lub trudnych), 3 stanowiska do wspinania na prowadzeniu (dla osób posiadających doświadczenie wspinaczkowe). Ścianka specjalnie nie posiada zamontowanych chwytów wspinaczkowych, co pozwala na konfigurowanie tras.

Nowość!  Możliwość zarejestrowania materiału filmowego z przejścia tras, zjazdów tyrolskich.  Rejestracja kamerami GoPro HERO 2 w jakości Full HD.

informacje  -  http://lesnyparklinowyolsztyn.pl/