Wyprawa Rodzinna Poznajemy Polskę 2016

XXV Wyprawa Rodzinna „Poznajemy Polskę” - Białystok i okolice” - 30 kwiecień – 03 maj 2016r.

Organizator: Koło Rodzinne „Laurencja” przy Oddziale WM PTTK w Olsztynie

Wyjazd autokaru o godz. 8:00 z parkingu stacji Statoil na ul. Lubelskiej (przy Mc Donalds). Noclegi: „Willa Marcella” Białystok ul. Zwierzyniecka 64, w pokojach 1 i 2 osobowych.

Program:

30 kwiecień – sobota: po drodze zwiedzamy

Choroszcz – Pałac Branickich

Kurowo – zabytkowy dworek

Waniewo – Śliwno: przejście kładką i przeprawa pontonami na rozlewiskach rzeki Narwi (ok.1 km)

01 maj – niedziela:

Tykocin – Muzeum (synagoga), Stary Rynek, ul Złota, plac Czarnieckiego, pomnik Czarnieckiego, kościół św Trójcy, alumnat, rynek Nowego Miasta, pomnik Orła Białego (z przewodnikiem)

Muzeum Narwi „Flisak Park”

Rejs gondolą po Narwi

Kiermusy: Zamek „Jantarowy Kasztel”, Domek nad Łąkami, Zagroda Żubra, Muzeum Oręża Polskiego

Pentowo – europejska wieś bociania

02 maj – poniedziałek:

Białystok – zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in. Pałac Branickich – aula i kaplica, Muzeum Farmacji

Białostockie Muzeum Wsi

03 maj – wtorek:

Białystok - Muzeum Historyczne

Supraśl – Monaster, Muzeum Ikon

Krynki – Kościół Św. Anny z dzwonnicą, zwiedzanie miasta - największe rondo w Polsce (12 ulic)

Kruszyniany – Meczet i cmentarz muzułmański.

Powrót do Olsztyna w godzinach wieczornych.

Koszt wycieczki 400 zł dla członków Koła Rodzinnego „Laurencja”, 450 zł dla pozostałych członków PTTK w tym:

3 noclegi, autokar,

usługi przewodnickie, wstępy do obiektów,

rejs gondolą,

ubezpieczenie,

pamiątkowa wklejka i znaczek.

Wyżywienie we własnym zakresie.

Zgłoszenia i wpłata wpisowego  200 zł płatna w biurze Oddziału W-M PTTK Staromiejska 1/13 lub organizatorowi Zdzisławie Łukaszewskiej kontakt telefoniczny 698 659 608. Regulamin wycieczek na stronie: www.laurencja.olsztyn.pl

Z turystycznym pozdrowieniem

Prezes Koła Zdzisława Łukaszewska