2023-11-18 Sesja szkoleniowa dla przewodników turystycznych- Szymany

Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK oraz

Samorząd Przewodnicki PTTK Województwa Warmińsko-Mazurskiego

zapraszają na wyjazdową sesję szkoleniową dla przewodników turystycznych, która odbędzie się
18 listopada 2023 (sobota) w porcie lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach.

Celem spotkania jest prezentacja informacji o współczesności naszego regionu przydatnych w pracy przewodnickiej.

Program sesji:

1. Ciekawe przykłady branż i firm oraz inteligentne specjalizacje województwa przedstawi Piotr Burczyk, zastępca Dyrektora Departamentu Koordynacji Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
  2. O slow turystyce, nowej ciekawej formie wypoczynku opowie Magdalena Malinowska, instruktorka przewodnictwa, autorka przewodników.
  3. Turystyczną atrakcyjność wsi na Warmii i Mazurach, w tym produkcję lokalnej żywności zaprezentuje Tomasz Piłat, prezes Stowarzyszenia LGD „Południowa Warmia”.
  4. Lotnisko Olsztyn-Mazury oraz zakres działalności zarządzającej nim spółki Samorządu Województwa zaprezentuje Dariusz Naworski, kierownik ds. marketingu i handlu w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury.
  5. Turystyczny region, statystyki, zyskujące na popularności formy, trendy i ich przyszłość będą tematem wystąpienia Marcina Galibarczyka, dyrektora Departamentu Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego.
  6. Sieć Cittaslow, turystyczny (i nie tylko) wyróżnik regionu będzie tematem wystąpienia dr Elizy Farelnik (UWM),  członka Krajowego Komitetu Naukowego Polskiej Sieci Miast Cittaslow.
  7. Warmię i Mazury jako styl życia idziałania na przykładzie fascynujących ludzi i wyjątkowych miejsc w regionie przedstawi Michał Bartoszewicz, dyrektor kreatywny w „MADE IN Warmia & Mazury”.

Spotkanie przewidujemy w godzinach 10.00 – 15.00, w trakcie przewidziana jest przerwa kawowa,  na zakończenie – obiad.

Udział w sesji jest bezpłatny

Możliwość dojazdu i powrotu autokarem z/do Olsztyna - koszt 50 zł. (płatność gotówką w MIT lub przelewem na konto Oddziału W-M PTTK 19 1500 1562 1215 6004 7189 0000).
Autokar rusza w dniu imprezy spod Olsztyńskiego Teatru Lalek (ul. Głowackiego 17) o godz. 8.30.

Zapisy:

osobiście - w Miejskiej Informacji Turystycznej w Olsztynie (Ratusz, wejście od ul. 1 Maja)

telefonicznie – 89 521 03 98 (pon.-sob. w godz. 10.-16.)

mailowoTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (podaj: Imię i Nazwisko; organizacja; telefon; czy skorzystasz z autokaru)