Spotkanie turystów TRAMP - wtorek 21.11.2017.

Zapraszamy na Spotkanie turystów TRAMP we wtorek dnia 21 listopada 2017 o godz. 18:30. Można przyjść wcześniej (otwarte od godz.18:00). Wstęp wolny.

UWAGA nowe miejsce spotkań - Pub Pijana Czapla - ul. Górna 1 (na starówce obok mostu Jana).

Tematy:

• "Rowerowa podróż po zamkach i klasztorach Gruzji" - prelegent Paweł Wielgan.
  • "Polskie Andy - pięć lat eksploracji" - prelegent dr Wojciech Lewandowski - znany podróżnik z Warszawy.
  • Około godziny 21:00 - część nieoficjalna: rozmowy w kuluarach, dyskusje...

Organizatorzy:

Partnerzy:

• Sklep Rowerowy GIANT - Olsztyn - giantolsztyn.pl
  • Salon Rowerowy Czesław Ciućkowski - roweryciuckowski.pl

Sponsor - PRUDENTAL.

Wojciech Lewandowski - Dr geografii (geoekolog), wykładowca na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. W „cywilu” alpinista i podróżnik, uczestnik wielu ekspedycji alpinistycznych i naukowych w góry świata. m.in. Spitsbergen, Alpy, Kaukaz, Hindukusz, Himalaje, Karakorum, Ałtaj, Ural, Atlas, Andy, Kordyliery, Pamir, Góry Alaski i sporą liczbę gór i „pagórów” europejskich.

Wszedł m.in. na 16 sześciotysięczników w Andach, Hindukuszu i Himalajach i siedmiotysięczny Mustagh Ata w Pamirze. Ostatnimi laty najbardziej związany jest z Ameryką Południową, gdzie z własnej i nieprzymuszonej woli przemierzył już wszystkie kraje andyjskie i wiele państw Ameryki Środkowej. Wraca jednak zawsze w ukochane Tatry od których wszystko się zaczęło. Autor i współautor licznych książek naukowych i popularnonaukowych o tematyce geograficznej, alpinistycznej i ekologicznej, autor programów radiowych, telewizyjnych, współpracownik wielu czasopism górskich i geograficznych.

Autor programów szkoleniowych i akcji związanych z popularyzacją gór i ochrony środowiska. Instruktor i autor programów w Fundacji „Człowiek – Ruch – Przyroda”, w Akademickim Klubie Przygody „Terra” .

Pomysłodawca projektu „Wyżej niż kondory 70 lat później …”(który zwyciężył w konkursie Travelery 2006 magazynu National Geographic Polska w kategorii „Bilet na przyszłość”) , „Polskie Andy” www.polskieandy.pl (wyprawa w Andy nominowana w konkursie Travelery NG 2011) w kategorii wyprawa roku), współpomysłodawca akcji „Korona Gór Polski” i pomysłodawca akcji „Łacińska Korona”. Miesiące przygotowań, wędrówki po pustych przestrzeniach Ameryki Południowej i wspinania w Andach, emocji i przeżyć nad i pod chmurami znalazły się w moich książkach „Wyżej niż kondory – 70 lat później” , „Zamknij oczy i pomyśl o Andach” „Przez pustynie na ośnieżone szczyty” i „ Najdziwniejsze góry świata – Puna de Atacama” oraz w filmie pt. „Zamknij oczy i pomyśl o Andach”