Ziemia Mazowiecka 2013

Regionalna Komisja Turystyki Pieszej i Koło Grodzkie przy PTTK serdecznie zapraszają do udziału w wyprawie turystycznej na Ziemię Mazowiewiecką w terminie 29.05 do 2.06.2013.

Organizator zapewnia -bardzo ciekawy program , obsugę przewodnicką ,noclegi w Warszawie na Bielanach,dwa posilki śniadania i obiadokolację

Zostało jeszcze ostatnie wolne miejsca. Zapisy w biurze PTTK w Olsztynie

ZIEMIA MAZOWIECKA 2013

XXXIX RODZINNY ZLOT AKTYWU TURYSTYKI PIESZEJ

woj. warmińsko-mazurskiego

XXXIX Rodzinny Zlot ATP skierowany jest w tym roku na Ziemię Mazowiecką Zwiedzać będziemy: Łowicz ,Płock Czerwieńsk ,Modlin,Żelazową Wolę Sochaczew-Muzeum Kolei Wąskotorowej,Palmiry,Kampinowski Park Narodowy,muzeum KPN,Konstancin-uzdrowisko,Czersk,Czarnolas, Radom

Zlot odbędzie się w dniach 29.05 - 02.06.2013r.

29.05.2013

wyjazd środa godz. 16:30, przy ul. Głowackiego koło Teatru Lalek Olsztyn – Warszawa (ośrodek CMKP ul.Marymoncka 99/103) nocleg (dla chętnych – przejazd metrem,wieczorny spacer po Starówce )

30.05.2013

wyjazd godz. 8:30, Łowicz-procesja Bożego Ciała ,Płock zwiedzanie : Katedra ,Muzeum Mazowieckie,Wyszogród, Czerwieńsk,Modlin -zwiedzenie twierdzy ,Warszawa nocleg

31.05.2013

wyjazd godz. 8:30, Izabelin -zw. muzeum KPN, Leszno-najgrubsze drzewo ,Granica -spacer po puszczy ,Żelazowa Wola,Sochaczew-muzeum kolei wąskotorowej, Sromów-muzeum ludowe, Brochów,Palmiry - -Warszawa- Multimedialny pokaz Fontann - nocleg

01.06.2013

wyjazd godz. 8.30 Konstancin spacer po uzdrowisku,Czersk, Studzianki ,Kozienice , Czarnolas -muzeum Kochanowskiego, Zwoleń ,Radom -zwiedzanie miasta -Warszawa -nocleg

02.06.2013

wyjazd godz. 8.30 -Cmentarz Wojskowy ,Kaplica PTTK, Cytadela Warszawska , Ogrody na Bibliotece ,Muzeum Powstania Warszawskiego ,Muzeum Wojska Polskiego,Bielany,- powrót do Olsztyna

Organizatorzy zastrzegają prawo wprowadzenia drobnych zmian w programie w miarę potrzeb lub nagłego załamania pogody. Szczegółowy program wraz z opisem zwiedzanych miejscowości zostanie dostarczony uczestnikom wyprawy w autokarze.

Warunki udziału w Zlocie:

1. Pierwszeństwo udziału w Zlocie mają czynni i aktywni przodownicy turystyki pieszej i górskiej, aktywni działacze Regionalnej Komisji TP, Klubu „Grań”, Koła Grodzkiego, instruktorzy krajoznawstwa. Pozostałe wolne miejsca będą do dyspozycji chętnych członków PTTK
  2. Zapisy na Zlot są przyjmowane do 05 kwietnia 2013 r. w siedzibie Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK w Olsztynie, ul. Staromiejska 1 tel. 089 527-36-65 w godzinach 12:00 – 16:00, oraz Elżbieta Nowak tel. , 723-777-705
  3. Koszt udziału w Zlocie wynosi 490 zł. i obejmuje: transport, ubezpieczenie, noclegi w ośrodku CMKP w Warszawie, materiały informacyjne, znaczek zlotowy, przewodnictwo oraz wyżywienie: w dniach 29,30,31.05, 01.06.2013 - 4 obiadokolacje w dniach 30,31.05 ,01,02.06.2013 - 4 śniadania, Noclegi – pokoje 2-3- osobowe z umywalkami. Należność za bilety wstępu za zwiedzanie obiektów zbierać będzie Kwatermistrz Zlotu w czasie wycieczki. Przy zapisie należy wnieść tytułem zaliczki: Pierwsza rata 150zł do 05.04.2013. Druga rata 340 zł winna być wpłacona do 10.05.2013. Rezygnacja z udziału w Zlocie po tym terminie powoduje utratę wpisowego, chyba że rezygnujący wskaże uczestnika na swoje miejsce.
  4. Uczestnicy biorą udział w Zlocie na własną odpowiedzialność, winni być zaopatrzeni w stosowane przez siebie leki i odpowiednią odzież .
  5. Wszyscy uczestnicy winni posiadać przy sobie: dowód osobisty, legitymację PTTK z opłaconymi składkami, legitymację Rencisty lub Emeryta, legitymację szkolną lub studencką.
  6. Przy zapisie należy posiadać dowód osobisty, legitymację szkolną lub studencką, co jest niezbędne organizatorom do przygotowania wcześniej list meldunkowych.
  7. Uczestnicy proszeni są o zabranie mapy okolic, które będziemy zwiedzać a osoby, które znają dobrze miejscowości na trasie Zlotu – zachęcamy do czynnego udziału w oprowadzeniu lub informowaniu uczestników wyprawy.

Do zobaczenia na trasach Zlotu.

Ziemia Mazowiecka 2013