Zawody drużynowe w Leśnym Parku Linowym - 29.09.2012

Zapraszamy dnia 29 września (sobota) o godz. 13:30 na Zawody drużynowe w Leśnym Parku Linowym (Olsztyn, ul. Parkowa 3).

Zawody odbędą się z okazji Zlotu Turystów „Zadyszka”. Zawody są bezpłatne.

Zgłaszanie drużyn do dnia 28.09.2012 r. (piątek)

pod nr telefonu 797 12 90 60.

Ilość ograniczona - max.15 drużyn 3-osobowych, decyduje kolejność zgłoszeń

Wyciąg z regulaminu Zawodów Uczestników Zlotu Turystów ,,Zadyszka''w Leśnym Parku Linowym.

1.Zawody odbędą się na terenie Lasu Miejskiego w Leśnym Parku Linowym w dniu 29.09.2012r. o godz. 13.30. Zakończenie przewidywane około godz. 17.00.

2.Wytypowana drużyna z 3 osób. Drużyny mogą być damsko - męskie.

3.Minimalny wiek zawodników to 18 lat.

4.Pracownicy Leśnego Parku Linowego nie biorą udziału w konkurencjach.

5.Komisja sędziowska będzie składała się z wyznaczonych osób, instruktorów Leśnego Parku Linowego oraz z instruktorów Polskiego Związku Alpinizmu

6.Zadania:

• Tyrolka sztafeta -  wejście po drabince ruchomej na wysokość ok 9m, przepięciem pojedyncze zjazdy zawodników na tyrolce o długości 123m, zejście po drabince ( asekuracja na urządzeniu samohamownym), powrót - jazda na rowerze na początek zjazdu i "przybicie piątki" kolejnemu zawodnikowi. W zależności od miejsca punktacja na podstawie pomiaru czasu drużynowego.
  • Holowanie niedolota -  przeciągniecie po jednej osoby z drużyny, która znajduje się na środku zjazdu tyrolskiego ( do przeciągnięcia ok 50 metrów), do podestu. Zadanie wykonują dwie wybrane osoby z drużyny. Liczy się czas najszybszego wejścia na podest, przepięcia się do liny zjazdowej, dojechania do niedolota i chwytając go nogami przyciągnięcie do podestu. W zależności od miejsca punktacja na podstawie pomiaru czasu drużynowego.
  • Wspiny na ściance - odobywanie wcześniej ustalonej trasy na skałkowej ściance wspinaczkowej przez każdego z uczestników reprezentujących poszczególne dyscypliny. Każda osoba jest asekurowana na tzw. ,, wędkę'' przez instruktora stojącego na ziemi. Zawodnik ma za zadanie wejść na szczyt ścianki do wyznaczonego miejsca. W zależności od miejsca punktacja na podstawie pomiaru czasu drużynowego.

7.Postanowienia ogólne

Zawodnicy są wyposażeni w sprzęt alpinistyczny firmy PETZL, kaski ochronne, uprzęże , bloczki zjazdowe, karabinki.

Każdy z uczestników biorący udział w zawodach ma obowiązek zapoznania się z regulaminem Parku Linowego i ścianki wspinaczkowej a po zapoznaniu się z nimi ma obowiązek podpisania oświadczeń.

Każda osoba zostanie przeszkolona z zasad bezpiecznego korzystania z tras w Leśnym Parku Linowym.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany ostatecznego kształtu konkurencji lub zmiany ich liczby. Zawodnicy zostaną poinformowani o zmianach najszybciej jak to możliwe.

8.Odpowiedzialność

Zawodnicy startują w zawodach na własną odpowiedzialność. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wydarzenia losowe i ostrzega, że zadania związane z wysokością niosą ze sobą zagrożenie dla ŻYCIA I ZDROWIA.

9.Dyskwalifikacje

a.Zespół zostanie zdyskwalifikowany za:

i.nie przestrzeganie regulaminu zadań,

ii.naruszenie zasad bezpieczeństwa.

Punktacja zależna uzyskanego miejsca w danej konkurencji.

W konkurencjach czasowych najwyższą ilość punktów uzyskuje drużyna, która ma najlepszy czas.

Obowiązuje strój sportowy oraz w miarą potrzeb rękawiczki.

Zawody będą się odbywały w trzech miejscach jednocześnie, później zamiany miejscami itd.

Informujemy, że po zgłoszeniu się drużyn jest możliwość (bezpłatnie) zapoznania się i wypróbowania swoich sił w Leśnym Parku Linowym codziennie od godz. 10.00 do 17.00 po wcześniejszej rezerwacji pod nr telefonu 797 12 90 60.

Leśny Park Linowy

ul. Parkowa 3A