Zlot Turystów Zadyszka - 29.09.2012

Zapraszamy dnia 29 września (sobota) na Zlot Turystów „Zadyszka” z okazji Światowego Dnia Turystyki.

Proponujemy do wybory cztery trasy...

1. Trasa piesza długa:

Spotykamy się przy przejściu podziemnym na perony Olsztyn Zachodni PKP o godzinie 9.00.

Trasa wycieczki: Jezioro Długie - Jezioro Czarne - Jezioro Sukiel - Jezioro Ukiel - Jezioro Tyrsko - Jezioro Siginek - Elektrownia Łyna (zwiedzanie Elektrowni „Łyna”) - szlak czerwony – Jakubowo Leśny Park Linowy. Długość wycieczki około 17 km.

Wycieczkę poprowadzi Mariusz Wiżynis – Gawroński.

2. Trasa piesza krótka:

Spotykamy się przy Wysokiej Bramie o godzinie 11:00.

Trasa wycieczki: Wysoka Brama – Tunel im. Ryszarda Ochódzkiego – Most Św.Barbary – szlak czerwony – most Justusa – Leśny Park Linowy.

Wycieczkę poprowadzi Przodownik Turystyki Pieszej Joanna Łukaszewska.

3. Trasa rowerowa:

Spotykamy się przy Wysokiej Bramie o godzinie 10:00.

Trasa wycieczki: Wysoka Brama - ścieżka rowerowa do Jez. Długiego (trasa Zbigniewa Rojka) - Las Miejski - elektrownia wodna Łyna (zwiedzanie) - Leśny Park Linowy. Dystans: ok. 10 km.

Wycieczkę poprowadzi Dariusz Stecki, tel. 603646365 (Stowarzyszenie Kołodrom)

4. Spływ kajakowy rzeką Łyną:  (UWAGA brak miejsc)

Start o godzinie 11:00 spod Mostu Młyńskiego. Zapisy i informacje w biurze Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK, Olsztyn, ul.Staromiejska 1/13, tel./fax. (89) 527-36-65. Ilość miejsc ograniczona (limit 20 osób), decyduje kolejność zgłoszeń. Wpisowe obowiązkowe 10 zł.

Wpisowe:

• na spływ kajakowy wynosi 10 zł (obowiązkowa opłata za kajak);
  • na trasy piesze i rowerowe wynosi 5 zł (nieobowiązkowe);

W ramach wpisowego gwarantowane są świadczenia: bufet (kiełbaska z grilla i pieczywo), znaczek pamiątkowy, rabat 50% na trasy w Leśnym Parku Linowym. Wpisowe należy uiszczać do dnia 27.09.2012 w biurze Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK, Olsztyn, ul.Staromiejska 1/13 (w godzinach 12-16), tel./fax. (89) 527-36-65.

Metą wszystkich tras jest Leśny Park Linowy (ul.Parkowa 3) otwarta od godziny 13:00, gdzie na uczestników czekać będą atrakcje:

• zawody na trasach linowych (drużyny 3-osobowe, zapisy do dnia 28.09.2012 pod nr tel. 797 12 90 60), informacje tutaj
  • ścianka wspinaczkowa (od godz.13:00)
  • występy artystyczne: Walerian Ostrowski, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 oraz Przedszkola nr 13, zespoły "Po Godzinach", „Carton” oraz inne zespoły młodzieżowe
  • bufet (w ramach wpisowego)
  • konkursy i inne atrakcje

Impreza odbędzie się bez względu na pogodę, ubezpieczenie we własnym zakresie.

Organizator zlotu: Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK w Olsztynie.

Współorganizatorzy: Stowarzyszenie Kołodrom, Leśny Park Linowy, Karuzela Kultury.

Patronat medialny: Gazeta Turystyczna (www.gazeta.mazury.pl) oraz Radio Olsztyn.

Impreza dofinansowana z Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień.

Serdecznie zapraszamy

Leśny Park Linowy jest miejscem, gdzie są realizowane cele sportowo-rekreacyjne, edukacyjne oraz promocja zdrowego stylu życia. Jest wkomponowany w krajobraz kulturowo-przyrodniczy Lasu Miejskiego, stanowi uzupełnienie oferty edukacyjno-turystycznej Olsztyna. Jedną z atrakcji Parku jest długi zjazd tyrolski nad Stadionem Leśnym liczący łącznie 333m (2 zjazdy) na wysokości 18m.

Leśny Park Linowy obejmuje trasy łatwe - dla dzieci, średnie - dla młodzieży, trudne oraz nawą trasę Ekstremum - ze względu na wysokość asekuracji polecane osobom wyższym.

Ścianka wspinaczkowa została zaprojektowana i wybudowana na potrzeby Leśnego Parku Linowego w Olsztynie. Wykonawcą jest firma Elbrus, która posiada wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu ścianek wspinaczkowych. Na ściance został zastosowany panel imitujący rzeźbę skalną. Ścianka jest bryłą 3D.

Parametry ścianki: wysokość 9m, łączna powierzchnia 112m², 6 stanowisk asekuracji „na wędkę” (możliwość pokonywania tras łatwych lub trudnych), 3 stanowiska do wspinania na prowadzeniu (dla osób posiadających doświadczenie wspinaczkowe). Ścianka specjalnie nie posiada zamontowanych chwytów wspinaczkowych, co pozwala na konfigurowanie tras.

Nowość!  Możliwość zarejestrowania materiału filmowego z przejścia tras, zjazdów tyrolskich.  Rejestracja kamerami GoPro HERO 2 w jakości Full HD.

informacje  -  http://lesnyparklinowyolsztyn.pl/

Zlot Turystów „Zadyszka” jest organizowany co roku przez Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK od kilkunastu lat. Zawsze są do dyspozycji trasy piesze, rowerowe oraz spływ kajakowy. Celem zlotu jest integracja olsztyńskich turystów. Rom temu Zlot odbył się w Ośrodku Wypoczynkowym "Zalesie" obok Barczewa.

Rabaty dla członków PTTK:

• -15% w sklepie turystycznym Olimp
  • -10% w Salonie Rowerowym "Czesław Ciućkowski"
  • -10% w księgarni Rolniczej i Podróżniczej
  • -10% w księgarni Literackiej
  • -10% w sklepie turystycznym HiMountain
  • -15% w Leśnym Parku Linowym
  • -5% w Szkole Nauki Jazdy "Ogryzek"
  • do 20% w obiektach noclegowych PTTK

Oddział Warmińsko-Mazurskiego PTTK na Facebook. Wejdź i zobacz!