Spływ i Rajd Andrzejkowy - 26.11.2011

Klub Turystyki Wodnej „Kilwater”, oraz Klub Turystyki Górskiej "Grań"  zapraszają na Rajd Andrzejkowy, który odbędzie się w sobotę dnia 26 listopada 2011 r w Brąswałdzie.

W ramach rajdu przygotowaliśmy następujące trasy:

• trasa kajakowa: Rzeka Łyna na odcinku: Olsztyn – Las Miejski – Elektrownia Łyna – Elektrownia Brąswałd – Jezioro Kesling – Jezioro Mosąg - Brąswałd.

Spotkanie uczestników spływu na starcie – Most Młyński o godz. 10:00. Oprawa i wodowanie uczestników. Realizacja pierwszego etapu spływu: – Las Miejski – Elektrownia Łyna – Elektrownia Brąswałd. Zakończenie etapu około godziny 12:30. Podczas 30 minutowej przerwy zwiedzanie Elektrowni wspólnie z piechurami. Około godz. 13:00 realizacja 2 etapu spływu: Elektrownia Brąswałd – Jezioro Kesling – Jezioro Mosąg - Brąswałd. Około godz. 14:00 do końca integracyjne ognisko z piechurami. Powrót planowany po godz. 15:00. Spływ poprowadzą Maciej Głowacki, oraz Andrzej Przybylski.

Zapisy podczas zebrań Klubu Turystyki Górskiej „Grań”, oraz Klubu Turystyki Wodnej Kilwater, lub bezpośrednio u komandorów spływu do dnia 24 listopada 2011. Wpisowe 30 zł od osoby, w ramach wpisowego kajak, oraz opieka przewodnicka i ratownicza.
  • trasa piesza: Olsztyn (Likusy) – Redykajny – Elektrownia Brąswałd - Brąswałd - 10 km.

Godz. 9.45 – zbiórka na ulicy Bałtyckiej, na początku szlaku. Następnie przejście szlakiem do Elektrowni w Brąswałdzie (po drodze jezioro Sukiel, jezioro Redykajny, wieś Redykajny, malownicze jezioro Karaśnik). Spotkanie z kajakarzami i zwiedzanie elektrowni ok. godz. 12.30. Przejście do Brąswałdu i zwiedzanie miejscowości (zabytkowy cmentarz, przepiękny kościół). Na zakończenie ognisko integracyjne z kajakarzami. Trasę poprowadzi Kazimierz Kisielew.

Informacje szczegółowe, zapisy: